آغاز مرحله دوم مسابقات دسته سوم فوتبال کشور و سردرگمی تیم فوتبال شهرداری اردبیل

اردبیل - ایرنا - با اینکه روز 22 آذرماه قرعه کشی مرحله دوم مسابقات فوتبال دسته سوم انجام می گیرد هنوز خبری از تیم فوتبال شهرداری اردبیل بعنوان تنها نماینده استان اردبیل در این مسابقات نبوده و بیم و امیدهایی در باره حضور و یا عدم حضور این تیم در لیگ کشوری وجود دارد.

کارشناسان ورزشی می گویند: بی توجهی های صورت گرفته از سوی مسوولان استان به فوتبال با هزاران طرفدار جوان و پرشور اردبیلی در سال های گذشته باعث شد که تیم شهرداری اردبیل در آستانه صعود به مسابقات لیگ برتر کشور روند نزولی به خود گرفته و در مدت سه سال به مسابقات دسته سوم سقوط کند.
اکنون نیز بی توجهی ها به تنها نماینده فوتبال اردبیل ادامه دارد و بیم آن می رود که با عدم شرکت و یا حضور بسیار ضعیف در این مسابقات ، نماینده اردبیل در خطر سقوط به مسابقات زیر گروه لیگ دسته سوم قرار بگیرد.
سرپرست سابق تیم شهرداری اردبیل در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: در حالی که تمامی تیم های حاضر در مرحله دوم مسابقات لیگ دسته سوم کشور با قدرت و آمادگی تیمی کامل خود را برای حضور در این مسابقات مهیا کرده اند، هنوز نام تیم شهرداری تنها بر روی کاغذ بوده و در عمل تیم فوتبالی بنام شهرداری وجود خارجی ندارد.
محمود جعفری بیان کرد: در سال های گذشته تلاش زیادی برای حفظ و ارتقای این تیم بعنوان سرمایه اجتماعی و ورزشی شهر اردبیل صورت گرفت و بازیکنان بومی توانمندی شناسایی و پرورش یافت اما اکنون با بی توجهی های صورت گرفته اغلب آنها به دیگر تیم های مطرح لیگ برتر، لیگ دسته یک و حتی خارج از کشور کوچ کرده اند.
وی اضافه کرد: به هر حال هم اکنون فرصت برای حیات دوباره فوتبال اردبیل بسیار اندک است و باید قدر لحظه لحظه فرصت ها را دانسته و با همراهی و هماهنگی تمام مسوولان و ارگان های ذیربط زمینه حضور تیم شهرداری اردبیل در لیگ دسته سوم فراهم شود.
اعضای شورای شهر و شهرداری اردبیل بعنوان متولی اصلی این تیم وظیفه اصلی در این زمینه را بر دوش دارند و حمایت دیگر مسوولان از جمله استانداری و فرمانداری اردبیل از تیم نیز ضروری می باشد.
به گفته وی ، اگر به خاطر هر گونه سستی و تاخیر در تصمیم گیری فرصت حضور تیم شهرداری در مسابقات لیگ دسته سوم کشور از دست رود اعضای شورای شهر، شهرداری و همه مسوولان استان در برابر خواسته هزاران جوانی که در سرما و گرما در استادیوم تختی مشوق فوتبال این استان بودند باید پاسخگو باشند.
پیشکسوت فوتبال استان اردبیل با اظهار گلایه از وضعیت نابسامان و بلاتکلیف فوتبال اردبیل، عدم روحیه تعاون ، یکدلی، اتحاد مسوولان شهر افزود: انتظار این است که شورای شهر و شهرداری در تصمیمی ضرب العجلی وضعیت تیم را هر چه سریع تر روشن ساخته و با تعیین کادر فنی تیم شهرداری را راهی مسابقات لیگ دسته سوم کشور کنند.
محمود جعفری، با بیان اینکه فوتبال اردبیل با بی‌مهری ‌های زیادی روبرو شده ادامه داد: شهری که از قهرمانان متعدد جهانی برخوردار می باشد، نباید از نبود تیمی در لیگ برتر، دسته یک و حتی دسته 2 فوتبال کشور رنج ببرد، استانی که بعد از مازندران از بیشترین بازیکنان در باشگاه ‌های مطرح داخلی و خارجی برخوردار است نیازمند پرکردن اوقات فراغت جوانان و ایجاد انگیزه ، نشاط و سلامتی در جامعه با احیای پرطرفدارترین رشته ورزشی در استان است.
وی بیان کرد: فوتبالی که امروزه تبدیل به یک پدیده اجتماعی و همگانی شده ، روز به روز در استان بویژه در مرکز استان در حال فراموشی است و این روند باید متوقف شود.
جعفری همچنین ورود استاندار اردبیل را برای سر و سامان دادن به وضعیت ناگوار فوتبال اردبیل ضروری ذکر کرد و افزود: از استاندار اردبیل ، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی ، اعضای شورای اسلامی شهر و رسانه‌های مختلف استانی انتظار این است که در این برهه حساس به داد فوتبال بحران زده اردبیل برسند.
تیم فوتبال شهرداری اردبیل که در سال های گذشته از دسته سوم لیگ برتر خود را تا دسته یک رسانده بود از سه سال پیش روندی نزولی به خود گرفته و به دسته سوم سقوط کرد.
خبرنگار و انتشار دهنده: سیفعلی موسی زاده
6016

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال