رییس دانشگاه محقق اردبیلی

محدودیت سیاسی برای دانشجویان وجود ندارد

اردبیل - ایرنا - رییس دانشگاه محقق اردبیلی گفت: محدودیتی برای دانشجویان دانشگاه محقق اردبیلی در فعالیت سیاسی وجود ندارد و تشکل های سیاسی با آرامش خاطر به فعالیت فرهنگی و سیاسی خود می پردازند.

به گزارش ایرنا ، گودرز صادقی روز سه شنبه در نشست خبری با خبرنگاران استان بمناسبت روز دانشجو افزود: جنبش دانشجویی امروزه با دوران گذشته قابل قیاس نیست.
او گفت: در گذشته عمده فعالیت های دانشجویی در دانشگاه تهران با حضور چهره های سیاسی و چهره های ملی و مذهبی انجام می گرفت ولی امروز فعالیت سیاسی دانشجویان منحصر به یک دانشگاه و یا یک شهر نیست بلکه در تمام مراکز علمی و دانشگاهها دانشجویان با آزادی کامل فعالیت سیاسی دارند.
او آزادی بیان را لازمه فعالیت سیاسی دانشجویان دانست و افزود: در هفته جاری چند برنامه در قالب تریبون آزاد از طرف دانشجویان این دانشگاه برگزار و دانشجویان سوالات وا نتقادات خود را مطرح و پاسخ قانع کننده دریافت کردند.
وی با بیان اینکه حراست دانشگاه حامی دانشجویان بوده تشریح کرد: دانشجویانی که در چهارچوب مقررات فعالیت داشته باشند مورد حمایت مسوولان دانشگاه قرار می گیرند و بارها هم اعلام شده که در بحث کرسی های آزاد اندیشی منعی وجود ندارد.
رییس دانشگاه محقق اردبیلی از بین المللی شدن دانشگاه محقق اردبیلی خبرداد و گفت: زمینه لازم برای بین المللی شدن دانشگاه فراهم شده و با همکاری و فعالیت 20 محقق فوق دکتری در دانشگاه بزودی در امارات متحده عربی دانشگاه محقق اردبیلی را به کشورهای دیگر معرفی خواهیم کرد.
صادقی همچنین با اشاره به تاسیس مرکز آموزش علمی و کاربردی توسط دانشگاه محقق اردبیلی افزود: یکی از مهم ترین اقدام دانشگاه تاسیس دانشگاه علمی و کاربردی است که می تواند آموزش های علمی و کاربردی را برای مهارت آموزی به دانشجویان ارائه دهد.
او پیش بینی کرد در نیمسال دوم و یا سال آینده اقدام به پذیرش دانشجو در این مرکز شود.
وی همچنین ارتباط دانشگاه با صنعت را ضروری دانست و گفت: برای ارتباط دانشگاه با صنعت آزمایشگاههای صنعتی تجهیر شده تا مورد استفاده نوآوران قرار بگیرد.
صادقی همچنین به راه اندازی مرکز رشد در دانشگاه محقق اردبیلی اشاره کرد و افزود: این مرکز 40 شرکت را زیر پوشش قرار داده و با حمایت مالی از آنها بعنوان شبه دانش بنیان عمل خواهد کرد.
دانشگاه محقق اردبیلی در سال 1357 با نام آموزشکده کشاورزی و با پذیرش 38 دانشجو در رشته کشاورزی عمومی فعالیت های آموزشی خود را آغاز کرد.
این مرکز آموزش عالی در سال 1371 از دانشگاه تبریز منتزع و مدتی به صورت مجتمع آموزش عالی به فعالیت خود ادامه داده و در سال 1372 با تبدیل آن به دانشگاه با عنوان دانشگاه محقق اردبیلی موافقت شد.
تا سال 1378 در ساختار تشکیلاتی این دانشگاه فقط شانزده گروه آموزشی مصوب وجود داشت.
این دانشگاه در 201 رشته تحصیلی داتشجو پذیرش کرده و در حدود 11 هزار نفر دانشجو دارد که در 11 دانشکده مشغول به تحصیل هستند.
از این تعداد 40 رشته آن در مقطع دکتری ، 84 رشته آن در مقطع کارشناسی ارشد و بقیه در مقطع کارشناسی و کاردانی می باشد.
این دانشگاه با بهره گیری از تخصص حدود 278 عضو هیات علمی تمام وقت بیش از پیش برای گسترش فعالیت های آموزشی و پژوهشی گام بر می دارد.
خبرنگار: یعقوب شاددل ** انتشار دهنده: گیتی طالبی
7110/6018

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال