تعداد مقاله های پژوهشی دانشگاه محقق اردبیلی 40 درصد افزایش یافت

اردبیل- ایرنا- قائم مقام دانشگاه محقق اردبیلی از افزایش 40 درصدی تعداد مقاله های علمی ، پژوهشی این دانشگاه در سال جاری نسبت به پارسال خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، محمد نریمانی ، روز سه شنبه در نشست خبری افزود: همچنین 410 مقاله علمی از این دانشگاه در مجله های isi و 700 مقاله نیز در مجله های معتبر داخلی چاپ شده است که نسبت به پارسال 70 درصد رشد دارد.
او با اشاره به تجاری سازی پژوهش ها و یافته های علمی گفت : امسال هفت قرارداد شامل 131 طرح پژوهشی ، سفارشی از شرکت ها و اداره های دولتی با رقم بیش از 30 میلیارد ریال منعقد شده است.
دبیر علمی ستاد هفته پژوهش و فن آوری اردبیل همچنین گفت : امسال هفته پژوهش با شعار ' پژوهش تقاضا محوری ، تجاری سازی و پروژه های زیربنایی اقتصاد مقاومتی ' به شکل استانی و ملی برگزار می شود و 25 آذر به عنوان روز پژوهش نامیده شده است.
نریمانی ، هدف از هفته پژوهش را شناسایی توانمندی های پژوهشی ، فن آوری مراکز علمی و پژوهشی ، تجلیل از مقام آوران برتر تجاری سازی و تولید ثروت از علم و ارتباط مراکز صنعتی و تولیدی با مراکز تحقیقاتی ذکر کرد.
وی یادآوری کرد : امسال هفته پژوهش از 14تا 17 آذر در اردبیل به صورت استانی و از 21 تا 27 آذر در سطح ملی برگزار می شود.
وی تجلیل از پژوهشگران و فن آوران برتر اردبیل در 17 آذر باحضور مدیران استان در دانشگاه محقق ، جشنواره جهاد علمی در سالن بصیرت این دانشگاه در 15 آذر و برپایی نمایشگاه دست آوردهای پژوهش و فن آوری دانشگاهها و اداره های دولتی در 14 آذر در سالن شماره دو تربیت بدنی این دانشگاه را از برنامه های امسال هفته پژوهش ذکر کرد.
وی با اشاره به خلاصه ای از عملکرد دانشگاه محقق اردبیلی در سال جاری گفت : برگزاری کارگاه آموزش پژوهش فن آوری ، راه اندازی دفتر استانداردسازی در این دانشگاه وراه اندازی کتابخانه تخصصی آسیب شناسی اجتماعی در دانشگاه ازجمله این کارها می باشد.
خبرنگار: نعمت محسن زاده ** انتشار دهنده : سیفعلی موسی زاده
6130/6016

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال