کسب سهیمه مسابقات برنامه نویسی دانشجویی ACM منطقه ای غرب آسیا توسط دانشجویان دانشگاه محقق اردبیلی

اردبیل - ایزنا - سرپرست دانشکده علوم دانشگاه محقق اردبیلی گفت: دانشجویان این دانشگاه برای دومین سال پیاپی سهیمه شرکت در مسابقات برنامه نویسی دانشجویی ACM منطقه ای غرب آسیا را کسب کردند.

دکتر صدیف احدپور روز سه شنبه افزود: مسابقات برنامه نویسی ACM معتبرترین مسابقه برنامه نویسی دانشجویی است که به المپیک برنامه نویسان معروف است و در سال 1977 توسط انجمن معتبر ACM با هدف ارتقای توانایی برنامه نویسی گروهی در بین دانشجویان بنا نهاده شد.
وی گفت: مرحله مقدماتی این مسابقات چهارم آذر بصورت آنلاین با شرکت بیش از 300 تیم از دانشگاه های سراسر کشور برگزار شد و در آن 9 تیم سه نفره از دانشجویان رشته های علوم پایه و فنی و مهندسی دانشگاه محقق حضور داشتند.
احدپور تشریح کرد: شرط لازم برای کسب سهمیه حل حداقل یک سوال از مجموع 10 سوال بود که تیم For the Watch با حل دو سوال بهترین عملکرد را در بین تیم های دانشگاه محقق اردبیلی داشت و توانست مجوز شرکت در مسابقات منطقه ای غرب آسیا و انتخابی جهانی را که دوم و سوم دی ماه به میزبانی دانشگاه صنعتی شریف برگزار خواهد شد بدست آورد.
وی افزود: این مسابقه هر سال به صورت منطقه‌ ای در مناطق مختلف جهان برگزار می‌ شود و برندگان مسابقات منطقه ‌ای به مرحله جهانی
راه می‌ یابند.
به گزارش ایرنا از روابط عمومی دانشگاه محقق اردبیلی ، وی گفت: در این مسابقات تیم The Last One از دانشگاه تهران توانست با حل 6 سوال مقام اول را کسب کند و دو تیم mruxim از دانشگاه شریف و NesheTeam از دانشگاه تهران هر کدام با حل پنج سوال به ترتیب مقام های دوم و سوم را کسب کردند.
او افزود: هادی برزگر (دانشجوی ترم سوم علوم کامپیوتر) و آرمین فلاح و هیربد ریحانی (دانشجویان ترم سوم مهندسی کامپیوتر) اعضای تیم For the Watch هستند که سال گذشته نیز برای اولین بار موفق به کسب سهمیه برای دانشگاه محقق اردبیلی شدند.
با این مرکزعلمی خبر داد.
دانشگاه محقق اردبیلی در سال 1357 با پذیرش 30 دانشجو در رشته کشاورزی فعالیت علمی خود با نام دانشکده کشاورزی را آغاز کرد و اکنون در 258 رشته کاردانی ، کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری بیش از 11 هزار دانشجو دارد.
خبرنگار: گیتی طالبی ** انتشار دهنده: عارف شیرزاد
6018/ 1257

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال