آیت الله العظمی موسوی اردبیلی

مسوولان باید خود را موظف به پاسخگویی بدانند

اردبیل - ایرنا - آیت الله العظمی موسوی اردبیلی مرجع تقلید جهان تشیع در پیامی به چهاردهمین همایش تخصصی اقتصاد اسلامی بر هرچه پاسخگوتر شدن مسوولان امور اجرایی کشور در برابر افکار عمومی تاکید کرد.

به گزارش ایرنا، آیت الله العظمی سید عبدالکریم موسوی اردبیلی روز چهارشنبه در پیام خود به این همایش به گذشت حدود 70 سال از اجرای برنامه های توسعه ای در کشور، صرف هزینه های فراوان و به نتیجه نرسیدن آنها برابر انتظارات اشاره داشته و تاکید کرد: باید به جای دم زدن صرف از اخلاق، برنامه ای طراحی شود تا مدیران کشور پس از پنج سال، بیش از پیش خود را موظف به پاسخگویی بدانند و در صورت تحقق این امر، بسیاری از رذایل اخلاقی از جامعه کاسته و فضایل جای آنها را خواهد گرفت.
وی افزوده است: ایران جز با بسیج شدن همه امکانات کشور و ایرانیان آباد نخواهد شد و از این رو نیاز به ایجاد فضایی امن برای جذب سرمایه های مادی و معنوی بیش از هر زمان دیگری احساس می شود و از سویی بی عدالتی از دیرباز در کشور وجود داشته و همچنان ادامه دارد که یکی از جنبه های آن بی عدالتی در توزیع امکانات در نقاط مختلف کشور است.
در این پیام آمده است: برخی استان های انگشت شمار بیش از سایرین برخوردار شدند در حالی که برخی حتی از امکانات اولیه زندگی نیز برخوردار نیستند و از این رو فقر گسترده در این استان ها موجب آسیب های اجتماعی و اخلاقی شده که باید در این راستا به توزیع عادلانه منطق ای امکانات و زیرساخت ها توجه شود.
این مرجع تقلید همچنین بیان کرده است: مردم و مسوولیت آنان در فرآیند توسعه کشور فراموش شده در حالی که مردم رکن اصلی تحقق این برنامه ها هستند و باید جایگاه و مسوولیت آنها مشخص شده و فعالیت های جدی از سوی مدیران کشور در این زمینه صورت گیرد که البته این امر نیازمند تدوین برنامه ای حداقلی بر اساس اجماع ملی می باشد و از سوی دیگر تدوین برنامه های پنج ساله امری ملی است و نباید چنین مساله ای پدیده ای جناحی تلقی و محلی برای تسویه حساب ها شود.
چهاردهمین همایش تخصصی اقتصاد اسلامی به مدت 2 روز به میزبانی دانشگاه محقق اردبیلی با حضور مسوولان کشوری و استانی برگزار و محورهای تحقق آن در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی مورد بررسی قرار می گیرد.
خبرنگار: محمد ملاحمزه زاده ** انتشار دهنده: سیفعلی موسی زاده
8123/6016

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال