آغاز کنفرانس بین المللی آب٬ محیط زیست و توسعه پایدار در اردبیل

اردبیل - ایرنا- نخستین کنفرانس بین المللی آب٬ محیط زیست و توسعه پایدار روز سه شنبه با حضور استادان دانشگاه های داخلی و خارجی در سالن شهید خودسیانی دانشگاه محقق اردبیلی آغاز شد.

به گزار ش ایرنا ، علیرضا نگهدار رئیس کنفرانس بین المللی آب٬ محیط زیست و توسعه پایدار در آئین افتتاح گفت: این کنفرانس به منظور بررسی مشکلات و معضلات منابع آب های زیر زمینی، آب و محیط زیست ، آب و فاضلاب ، بارش های کم ، افزایش جمعیت ،خشکسالی و مدیریت بحران آب کشاورزی و آشامیدنی و فرو نشست دشت اردبیل به مدت سه روز برگزار می شود.
وی برگزاری نشست های تخصصی، برگزاری کارگاه های علمی و بازدید از سدها و مناطق گردشگری اردبیل را ازجمله برنامه های جانبی کنفرانس اعلام کرد و گفت:در برگزاری این همایش شرکت اب منطقه ای اردبیل ، محیط زیست و شرکت آب و فاضلاب شهری مشارکت دارند که جا دارد از همکاری این ادارات به خصوص دانشگاه محقق اردبیلی تشکر و قدردانی کنم .
نگهدار بااشاره به مقالات ارایه شده در این کنفرانس افزود: از مجموع 600 مقاله دریافتی 450 مقاله برای ارائه نهایی شده که از این تعداد 160 مقاله علمی بصورت حضوری و شفاهی و بقیه هم بصورت کتبی با گرایش آب ، محیط زیست و توسعه پایدار در این سه روز ارائه خواهد شد .
وی افزود: در این کنفرانس استادانی از دانشگاه های فرانسه ،ترکیه و انگلستان حضوردارند و از نظرات کارشناسی آنان استفاده خواهد شد.
رئیس کنفرانس بین المللی آب٬ محیط زیست و توسعه پایدار با اشاره به کاهش آب های زیرزمینی در اردبیل افزود: متاسفانه به دلیل بهره برداری های بی رویه آب در بخش کشاورزی ، آب های زیرزمینی کاهش یافته است که بسیار نگران کننده و خطر آفرین است .
نگهدار اضافه کرد: با توجه به کاهش بارندگی ها در استان اردبیل هم اکنون در زمینه آب آشامیدنی شاهد بروز مشکلات عدیده ای هستیم و لازم است تدابیری در این خصوص اندیشیده شود .
خبرنگار:یعقوب شاددل** انتشاردهنده: عارف شیرزاد
1395/ 1257

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال