تولید بیش از 200 هزار تن محصول کشاورزی در پارس آباد مغان

اردبیل - ایرنا - فرماندار پارس آباد مغان از تولید بیش از 200 هزار تن محصولات کشاورزی از 15 هزار هکتار مزارع سطح زیر کشت دوم در این شهرستان خبر داد.

اکبر صمدی روز سه شنبه در بازدید از مزارع کشت دوم پارس آباد گفت: بیش از یکصد هزار تن از این محصولات از نوع سبزیجات و صیفی جات است که به کشت گوجه فرنگی ، هندوانه ، خیار و خربزه اختصاص یافته و حدود یکصد هزار تن به محصولات زراعی ثانویه از نوع ذرت ، سویا و آفتابگردان ، کنجد و برنج اختصاص یافته است.
او با بیان اینکه شهرستان پارس آباد یکی از قطب های کشاورزی کشور با تولید سالانه بیش از یک میلیون تن محصولات کشاورزی با یک میلیون واحد دامی است خواستار اجرای طرح های حمایتی ، ترویجی و آموزشی برای کشاورزان و دامداران برای استفاده از علم روز و روش ها و تجهیزات جدید در مسیر تولید محصولات بیشتر و سالم تر شد.
صمدی با بیان اینکه با آغاز برداشت محصولات از ابتدای تابستان آهنگ حمل این محصولات به مرکز استان و سایر استانهای کشور شروع شده اظهار کرد: ترافیک بسیار بالای خودروهای بزرگ حمل محصولات کشاورزی و قرار گرفتن این شهرستان در مسیر ترانزیتی و گردشگری کشورهای همسایه موجب تردهای فشرده در جاده شده و ضرورت توجه ویژه به تسریع پروژه چهار بانده کردن جاده پارس آباد به اردبیل را دو چندان کرده است.
به گزارش ایرنا از روابط عمومی فرمانداری پارس آباد ، او همچنین با بیان اینکه طوفان و تگرگ رخ داده در ماه گذشته باعث وارد شدن خسارت به کشاورزان زحمتکش شد گفت: اعضای مدیریت بحران به سرعت خسارت وارده را جمع بندی و به مدیت بحران استان ارسال کرده اند و پیگیری ها برای جبران بخشی از خسارت وارده به کشاورزان در حال انجام است.
پارس آباد مغان در شمال اردبیل و در نوار مرزی جمهوری آذربایجان قرار دارد.
6018/6016

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال