بودجه شهرداری اردبیل 38 درصد افزایش می یابد

اردبیل - ایرنا - شهردار اردبیل از افزایش 38 درصدی بودجه سال 1395 این مجموعه و سازمان های وابسته خبر داد.

به گزارش ایرنا ، حمید لطف اللهیان روز یکشنبه در آیین تقدیم لایحه بودجه سال 95 شهرداری به شورای شهر اردبیل گفت: دو هزار و 969 میلیارد ریال بودجه سال آینده شهرداری اردبیل پیش بینی شده که 63 درصد آن به حوزه عمرانی اختصاص دارد.
وی افزود: بودجه بخش حمل و نقل 88 درصد تغییر یافته ، همچنین بودجه اماکن فرهنگی - ورزشی و گردشگری هشت درصد و برنامه ریزی توسعه شهری نیز دو درصد افزایش یافته است.
شهردار اردبیل همچنین از اختصاص چهار درصد از مجموع بودجه سال آینده به مسائل فرهنگی و اجتماعی خبر داد.
او بیان کرد: بودجه پیشنهادی بر مبنای وصول عوارض نیست چرا که در دوران رکود اقتصاد شهری ، شهرداری بیشترین تاثیر را از این امر پذیرفته و بر این اساس پروژه های تعریف شده توسط شهرداری از جنس سرمایه گذاری و انتفاعی است.
لطف اللهیان افزود: پروژه تقاطع غیرهمسطح ایستگاه سرعین و پل قدس تعریف و کلنگ زنی شد که بزرگترین پروژه اردبیل در نوع خود بوده و می تواند به موتور محرک توسعه شهر تبدیل شود.
او گفت: نگاه شهرداری تنها انتفاعی نبوده و از جمله اصلاح مبادی ورودی شهر و ایجاد باندهای کندرو برای تردد ایمن شهروندان و بازگشایی معابر شهری به ویژه در هسته مرکزی شهر که دچار بحران ترافیک است با وجود اتمام فصل کاری انجام شد.
شهردار اردبیل همچنین از آغاز مطالعه تقاطع غیرهمسطح حافظ و طراحی زیرگذر بعثت خبر داد.
وی در ادامه افزود: از شش هزار و 200 هکتار بافت شهری 100 هکتار بافت تاریخی وجود دارد که هویت شهری بوده و در صورت مهاجرت بومی ها می تواند شهرها با مشکلات بسیاری مواجه کند که برای جلوگیری از این امر مشوق هایی تعریف شد.
لطف اللهیان گفت: درون بافت تاریخی پروانه ساخت رایگان و به چهار سال بدون عوارض تمدید افزایش یافت و از عوارض نوسازی و خدمات شهری نیز معاف شدند.
وی بیان کرد: همچنین احداث پارکینگ و برای 15 درصد از مجموع زیربنای پارکینگ عوارض تجاری رایگان و اجرای آن از سال آینده خواهد بود.
شهردار اردبیل با اشاره به یک هزار و 300 هکتار بافت حاشیه ای در اردبیل افزود: در این بافت ها مسائل فنی و اصولی رعایت نشده اما مدیریت شهری باید برای این امر آماده می شد.
او ذخیره زمین شهری برای توسعه را مهم دانست و گفت: برای جلوگیری از تصرف ها شهرداری 30 هکتار زمین حاشیه شهر را در شش ماه گذشته تملک کرد که برای جلوگیری از حاشیه نشینی ، توسعه شهر و درآمد زایی این مجموعه مهم است.
لطف اللهیان افزود: شهرداری به مسائل فرهنگی و اجتماعی نیز توجهی ویژه دارد و از جمله احداث خانه مادر و کودک ، خانه شهروند و فرهنگسراها در دستور کار بوده تا مهاجران از شهرنشین به شهروند تبدیل شوند.
وی همچنین سلامت شهروندان را برای شهرداری مهم دانست و گفت: رینگ پیاده روی و دوچرخه سواری دور دریاچه شورابیل در دست احداث بوده و محل دیگری برای عبور خودروها در نظر گرفته می شود.
8123/6018

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال