بزرگترین پل معلق خاورمیانه در مشگین شهر به بهره برداری رسید

اردبیل - ایرنا- با حضور معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری بزرگترین پل معلق خاورمیانه روز شنبه در مشگین شهر به بهره برداری رسید.

به گزارش ایرنا، پل معلق مشگین شهر به عنوان بزرگترین پل معلق خاورمیانه در ارتفاع 80 متری رودخانه خیاوچای احداث شده ، دارای دو متر است و 365 متر طول به عدد روزهای سال دارد.
این پل در منطقه نمونه گردشگری خیاو تا گیردولی احداث می شود و برای احداث پل و تاسیسات جانبی آن بیش از 400 میلیارد ریال هزینه شده است.
معاون رییس جمهوری در آیین بهره برداری از این پل گفت: جمهوری اسلامی ایران در زمینه ساخت تاسیسات و ابنیه ها در تمامی زمینه ها از جمله گردشگری به توانایی های بسیار بالایی دست یافته است.
سلطانی فر بیان کرد: این توانمندی ها به گونه ای است که ما هم اکنون یکی از صادرکنندگان عمده خدمات فنی درجهان هستیم .
وی نمونه این توانمندی ها را پل معلق مشگین شهر ذکر کرد و افزود: نقشه و تمام مراحل مطالعه ، طراحی و اجرای این سازه توسط کارشناسان داخلی انجام شده است.
رییس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری همچنین با اشاره به توفیق هایی که در صنعت گردشگری بدست آمده است ، گفت : در صورت تحقق برنامه ها در سال 1400 کسب درآمد گردشگری درکشور معادل درآمدهای نفتی خواهد بود.
سلطانی فر اظهار کرد: بر اساس پیش بینی ها در سال 1400 جمهوری اسلامی ایران پذیرای 20 میلیون گردشگری خارجی و درآمد بیش از 30 میلیارد دلار خواهد بود.
او با اشاره به اجرای بیش از 950 طرح و پروژه گردشگری درکشور گفت: اغلب این طرح ها که توسط بخش خصوصی اجرا می شود بیش از 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارند.
مجید خدابخش استاندار اردبیل نیز در سخنانی در این آیین جذب و حمایت از سرمایه گذاران را از سیاست های اصلی دولت در این استان ذکر کرد و گفت : دستگاههای ذیربط برای حمایت و تسهیل امور سرمایه گذاران آماده اند.
وی با بیان قابلیت های سیاحتی استان اردبیل گفت: گردشگری یکی ازمحورهای توسعه استان اردبیل است و در این زمینه از هرگونه سرمایه گذاری توسط بخش خصوصی حمایت می شود و نمونه آن اقدام های حمایتی و تشویقی است که در مورد پروژه پل معلق مشگین شهر انجام گرفت.
او شهرستان مشگین شهر را یکی از مناطق مستعد سرمایه گذاری در زمینه گردشگری ذکر کرد و گفت : مجموعه گردشگری پل معلق و مجموعه های جنبی آن زمینه را برای تبدیل منطقه بعنوان یکی از قطب های گردشگری استان فراهم می سازد.
یونس اسدی نماینده مردم مشگین شهر در مجلس نیز این شهرستان را دارای قابلیت های سرمایه گذاری در زمینه گردشگری دانسته و خواستار توجه بیشتر دولت به این منطقه شد.
وی خواستار تسریع در ایجاد موزه شهر یئری و بازسازی بقعه شیخ حیدرمشگین شهر شد
مشگین شهر در شمال غربی استان اردبیل و در دامنه کوه سبلان واقع است.
6016

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال