66 مورد رفع آثار تعرض به حریم راه های البرز

کرج - ایرنا- مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان البرز اعلام کرد که از ابتدای سال جاری تا کنون 66 مورد تعرض به حریم قانونی راه های مواصلاتی استان رفع شده است .

مهرداد جهانی روز شنبه به ایرنا گفت: از این تعداد 31 مورد ساخت و ساز غیر مجاز در حوزه گچسر شامل دیزین و جاده کرج - چالوس، 9 مورد در حوزه ساوجبلاغ، 8 مورد در حوزه طالقان و 3 مورد در حوزه کرج اتفاق افتاده است که با هماهنگی مراجع قضایی کرج ، ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان ضمن قلع و قمع، نسبت به رفع آثار تجاوز اقدام قاطع به عمل آمد.
وی ادامه داد: 15 عدد تابلوهای غیر مجاز نیز از سطح محور های مواصلاتی استان البرز جمع آوری شد.
جهانی با اشاره به اینکه ایجاد هر گونه مستحدثه و ساخت و ساز در حریم راه ها بدون اخذ مجوز از اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای ممنوع است، افزود: نصب تابلو در حاشیه جاده ها دارای ضابطه و قوانین خاصی است که بر حسب آن مکان یابی نصب تابلو به گونه ای انجام می شود که از لحاظ فنی و ایمنی خطری برای کاربران جاده ای نداشته باشد.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان البرز تاکید کرد: نصب هر گونه تابلوی تبلیغاتی و اختصاصی و همچنین ساخت و ساز و غیره در حاشیه و حریم راه ها و محور های ارتباطی استان البرز در راستای مواد 6 و 7 و 17 قانون اصلاح قانون ایمنی راهها و راه آهن، صرفاً با اخذ مجوز از اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان البرز به نمایندگی از وزارت متبوع و با رعایت مقررات مربوطه امکان پذیر است.
جهانی حفظ سلامت و ایمنی رانندگان و کلیه کاربران جاده ای را بسیار حائز اهمیت دانست و به صاحبان واحدها و مراکز تولیدی، خدماتی- رفاهی بین راهی از قبیل رستوران ها و ... واقع در حاشیه راه ها توصیه کرد که با احترام به حقوق هموطنان و به منظور کمک به ارتقای ایمنی جاده ها، برای هرگونه ساخت و ساز در حریم راه و یا نصب تابلوها یا علائم با رعایت اصول ایمنی جهت اخذ مجوز مطابق با ضوابط مربوطه به این اداره کل مراجعه نمایند.
7410/ 6155 خبرنگار: مژگان السادات سجادی ** انتشار دهنده : محمد عزیزپور

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال