20 هزار مشترک در کردستان بطور غیرمجاز آب شرب مصرف می کنند

سنندج - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کردستان گفت: حدود 20 هزار مشترک در مناطق حاشیه ایی شهرهای این استان به صورت غیر مجاز و بدون داشتن انشعاب آب شرب مصرف می کنند.

محمدحسین محمدی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تاکنون چهار هزار و 500 فقره انشعاب در این نواحی واگذار شده که بخشی از آنها غیر دائم است.
وی با بیان اینکه بخشی از مشترکان نیز در حاشیه شهرها مسایل ساخت و سازشان حل شده و انشعاب های دائم دریافت کرده اند، افزود: تلاش ما ترغیب مردم به سمت دریافت انشعاب مجاز و دائم است.
مدیرعامل شرکت آبفای کردستان یادآور شد: برای اینکه مصرف کنندگان غیر مجاز آب شرب در حاشیه شهرها بتوانند انشعاب خریداری کنند، جرائمی را که براساس ضوابط باید از آنان دریافت می شد، مورد بخشودگی قرار گرفت.
وی اضافه کرد: در راستای کمک به مشترکان و تسهیلگری در دریافت انشعاب، بانک ها تسهیلاتی را برای خرید قسطی انشعاب آب پرداخت می کنند.
محمدی با بیان اینکه سال آینده بخش عمده ای از این انشعاب ها ساماندهی می شوند، گفت: اگر نیاز به نصب یا راه اندازی شبکه و تاسیساتی در این نواحی باشد شرکت آبفا اقدام به این کار می کند.
به گزارش ایرنا، از جمعیت یک میلیون و 200 هزار نفری شهری در کردستان 100 درصد در 27 شهر استان زیر پوشش خدمات شرکت آبفا هستند و 357 هزار فقره انشعاب آب و پنج هزار و 100 کیلومتر شبکه توزیع و خطوط انتقال آب در این استان وجود دارد.
7355/9102

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال