دولت مرکزی عراق موافق رسمی شدن مرز سیرانبند است

سنندج - ایرنا - فرماندار پنجوین در استان سلیمانیه اقلیم کردستان عراق با بیان اینکه زیرساخت های رسمی شدن بازارچه سیرانبند از سوی ایران فراهم شده، گفت: دولت مرکزی عراق موافق رسمی شدن این مرز است.

زانا رحمان رحیم روز دوشنبه در حاشیه بازدید از بازارچه سیرانبند بانه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه شرایط برای رسمی شدن این بازارچه فراهم است، اظهار داشت: نقاط ضعف و قوت بازارچه از 2 طرف مرز بررسی و با برطرف کردن آنها تردد مسافر آغاز می شود.
وی افزود: در اقلیم کردستان عراق نشست هایی با مقامات برگزار و هماهنگی های با دولت مرکزی انجام می شود و تا 20 روز آینده مقدمات برای رسمی شدن بازارچه و تردد مسافر فراهم خواهد شد.
رحمان رحیم به فراهم شدن زیرساخت این بازارچه در خاک ایران اشاره کرد و یادآور شد: زیرساخت های مناسبی در این بازارچه ایجاد شده و در آینده زیرساخت ها از طرف عراق نیز فراهم می شود.
به گزارش ایرنا، هیات عراقی متشکل از فاضل عبدالله معاون استاندار سلیمانیه، زانا رحمان رحیم فرماندار پنجوین، سرکوت علی رابط اتحادیه میهنی اقلیم کردستان، سالار عبدالله مدیرکل گذرنامه استان سلیمانیه، غریب علی فتح االله بخشدار گرمک به بانه سفر کرده و با حسین خوش اقبال معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان، محمد فلاحی فرماندار و جمعی از مسئولان شهرستان بانه دیدار و از بازارچه سیرانبند در دو سوی مرز (ایران و عراق) بازدید کردند.
شهرستان پنجوین در استان سلیمانیه عراق است.
شهرستان مرزی بانه با 158 هزار نفر جمعیت در 270 کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.
7469/9102

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال