معاون استاندار کردستان با فرماندار پنجوین عراق دیدار کرد

سنندج - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و انتظامی استاندار کردستان و هیاتی متشکل از مسئولان سیاسی استان روز دوشنبه ضمن بازدید از امکانات و زیرساخت های مرز سیرانبند در داخل خاک اقلیم کردستان عراق با فرماندار پنجوین در استان سلیمانیه نیز با هدف توسعه روابط اقتصادی دیدار کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان، حسین خوش اقبال معاون سیاسی استاندار کردستان و هیات مشتکل از فرماندار پنجوین و مسئولان عراقی سپس برای بررسی ظرفیت های تجاری و جذب گردشگر به بانه سفر کرده و از مجتمع های تجاری این شهر بازدید کردند.
در این بازدیدها فرمانداران سقز و بانه، مدیر کل امنیتی استاندار کردستان و برخی دیگر از مسئولان اجرایی همچنین فرماندار پنجوین عراق، رئیس دفتر استاندار سلیمانیه و مسئول اداره گذرنامه سلیمانیه عراق حضور داشتند.
به گزارش ایرنا، چندی پیش دانایی فرد دبیر ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران با عراق به منظور بررسی وضعیت زیرساخت ها برای توسعه روابط اقتصادی استان کردستان با عراق به سنندج سفر کرده و از شهرستان های بانه و سقز بازدید کرده بود.
آذرماه امسال فرمانداران سقز و پنجوین در نقطه صفر مرزی پیرامون بازگشایی بازارچه مرزی سیف و توسعه اقتصادی طرفین دیدار و گفت و گو کرده بودند.
فرماندار سقز در ارتباط با علت سفر مسئولان اقلیم کردستان گفت: بازگشایی بازارچه مرزی سیف و توسعه روابط اقتصادی، تجاری و فرهنگی از محورهای گفتگو با همتای عراقی بود.
کامل کریمیان با اشاره به اینکه این دیدار در نقطه صفر مرزی انجام شد، افزود: رفع موانع توسعه صادرات از دلایل سفر هیات عراقی به سقز بود.
3034/9102

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال