3 میلیارد ریال برای شروع کار کتابخانه ابوذر قروه نیاز است

سنندج - ایرنا - مدیر کتابخانه های عمومی قروه با اشاره به اینکه حدود هشت سال از توقف عملیات احداث کتابخانه ابوذر این شهرستان می گذرد، گفت: برای آغاز مجدد عملیات ساخت این پروژه نیاز به تخصیص 3 میلیارد ریال اعتبار است.

جواد عباسی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: عملیات ساخت کتابخانه عمومی ابوذر قروه سال 89 شروع شد و طی چند ماه حدود 60 درصد پیشرفت فیزیکی داشت.
وی با بیان اینکه اواخر سال 89 عملیات احداث این پروژه متوقف شد، اضافه کرد: حدود 6 میلیارد ریال اعتبار تاکنون برای احداث این پروژه فرهنگی هزینه شده است.
عباسی یادآور شد: بنیاد علمی آموزشی قلم چی وعده پرداخت 5 میلیارد ریال برای اتمام این پروژه را داده مشروط بر اینکه دولت ابتدا اقدام به هزینه کرد اعتباراتی برای شروع مجدد این پروژه کند.
وی با اشاره به اینکه این کتابخانه در زیربنای 1200 مترمربع و در سه طبقه احداث شده است، افزود: در کمیته برنامه ریزی شهرستان امسال یک میلیارد و 500 میلیون ریال به این پروژه اختصاص داده شد.
عباسی تاکید کرد: برای شروع مجدد عملیات احداث این پروژه نیاز به برگزاری مزایده است که با اختصاص اعتبار مذکور امکان برگزاری مزایده وحود ندارد و می بایست برای اجرای این اقدام حداقل 3 میلیارد ریال در نظر گرفته شود.
مدیر کتابخانه های عمومی قروه گفت: بنیاد علمی آموزشی قلم چی همواره پیگیر این پروژه است و علاوه بر ساخت در تجهیز و هوشمندسازی کتابخانه هم کمک خواهد کرد فقط به شرط اینکه بعد از اتمام آن، نام قلم چی بر این کتابخانه گذاشته شود.
از جمعیت 140 هزار نفری شهرستان قروه، هفت هزار و 500 نفر عضو کتابخانه های عمومی هستند.
در حال حاضر پنج کتابخانه عمومی و یک باب کتابخانه مشارکتی در شهرستان قروه با بیش از 72 هزار جلد کتاب وجود دارد.
9936/9102

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال