322 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال پایدار در سنندج پرداخت شد

سنندج - ایرنا - معاون برنامه ریزی و توسعه فرماندار سنندج گفت: از ابتدای امسال تاکنون 322 میلیارد ریال تسهیلات به 434 طرح متقاضیان اشتغال پایدار روستایی مصوب در این شهرستان پرداخت شده است.

سیده شهلا شالپوش روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این میزان تسهیلات برای 994 متقاضی روستایی این شهرستان اشتغال پایدار ایجاد می کند.
وی با اشاره به اینکه مجموع اعتبارات تخصیصی اشتغال پایدار روستایی به شهرستان سنندج 305 میلیارد ریال است، افزود: با توجه به عملکرد خوب در جذب تسهیلات این بخش، اعتبارات بیشتری به این شهرستان تخصیص یافت و در مجموع به میزان 105 درصد سهم اشتغال پایدار روستایی تسهیلات پرداخت شد.
معاون برنامه ریزی و توسعه فرماندار سنندج چهار بانک عامل پرداخت کننده این تسهیلات را بانک های کشاورزی، کارآفرینی امید، پست بانک و بانک توسعه تعاون اعلام کرد و یادآور شد: تسهیلات پرداختی در حوزه های کشاورزی، میراث فرهنگی، صنعت، معدن، و تجارت و فناوری اطلاعات بوده است.
شالپوش از پرداخت فاز دوم تسهیلات اشتغال پایدار روستایی در آینده ای نزدیک خبر داد و تاکید کرد: 300 میلیارد ریال دیگر به این حوزه در شهرستان سنندج تخصیص یافته که تا هفته آینده این اعتبار به بانک های عامل تزریق می شود.
وی گفت: در حوزه مشاغل خانگی نیز از 62 میلیارد ریال اعتبارات مصوب شده در شهرستان سنندج، در سال جاری 21 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی پرداخت شده است.
براساس نتایج سرشماری سال 95، شهرستان سنندج بیش از 500 هزار نفر جمعیت دارد که 414 هزار و 69 نفر در شهر و 87 هزار و 331 نفر در روستاها ساکن هستند این شهرستان دارای سه بخش مرکزی، کلاترزان و سیروان است.
7355/9102

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال