578 پرونده تخلف ساختمانی در کمیسیون ماده 100 رسیدگی شد

سنندج - ایرنا - معاون شهرسازی و معماری شهرداری سنندج با اشاره به ارجاع و بررسی 578 پرونده تخلف ساختمانی به کمیسیون ماده صد در نیمه نخست امسال، گفت: از این تعداد 409 پرونده به کمیسیون تجدید نظر ارجاع داده شد.

لقمان حیدری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این مدت شهرداری منطقه سه با 126 پرونده بیشترین و شهرداری نواحی منفصل شهری حسن آباد هر کدام با 6 فقره کمترین پرونده ارجاعی به کمیسیون تجدید نظر ماده صد را داشته اند.
وی افزود: از مجموع پرونده های وارده به کمیسیون تجدید نظر برای 243 فقره آرای منجر به جریمه به مبلغ 82 میلیارد و 150 میلیون و 787 هزار ریال صادر شد.
معاون شهردار سنندج تعداد آرای منجر به تخریب در این مدت را 119 فقره اعلام کرد و یادآور شد: از این تعداد حکم تخریب 27 مورد اجرا شد که چهار مورد در شهرداری منطقه یک، 12 مورد شهرداری منطقه سه و 11 مورد نیز در شهرداری بهاران واقع بودند.
وی تاکید کرد: پس از صدور رای کمیسیون ماده 100، مالک ساختمان یا نماینده مالک می تواند علیه رای صادره اعتراض کند و این اعتراض در کمیسیون تجدید نظر مطرح می شود که رای این کمیسیون قطعی است.
حیدری گفت: مالکان اراضی و املاک واقع در محدوه شهر باید قبل از هرگونه ساخت و ساز از شهرداری پروانه اخذ دریافت کنند، در غیر این صورت هم از عملیات ساختمانی آنها جلوگیری می شود و هم با ارجاع پرونده به کمیسیون ماده 100مشمول جریمه و تخریب می شوند.
طبق ماده 100، قانون شهرداری ها جلوگیری از ساخت و سازهای بدون پروانه یا خلاف پروانه از وظایف این نهاد است.
شهر سنندج مرکز استان کردستان با بیش از 500 هزار نفر جمعیت با سه ناحیه شهرداری اداره می شود.
7348/9102

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال