اجرای صحیح طرح آبخیزداری موجب توانمندسازی روستاییان می شود

سنندج - ایرنا - سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دیواندره گفت: اجرای صحیح طرح آبخیزداری موجب توانمندسازی روستاییان و عشایر می شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا کمال رستمی روز یکشنبه در جلسه بررسی پروژه های منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دیواندره اظهار داشت: هدف از اجرای طرح مدیریت جامع حوزه آبخیز، در نهایت توانمندسازی جوامع روستایی و به تبع آن به حداقل رسیدن آسیب های اجتماعی و فرهنگی روستا و حاشیه شهرها، به دلیل بهبود معیشت و اشتغال پایدار روستایی است.
وی با اشاره به اهمیت بهره گیری از روستاییان در روند اجرای پروژه های زیر مجموعه طرح مدیریت جامع حوزه آبخیز اضافه کرد: با مشارکت روستاییان در اجرای طرح و پروژه های تعریف شده می توانیم گام مثبتی در راستای احیا مراتع و حفظ آن برداریم.
سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دیواندره از اجرای طرح های آبخیزداری در حوزه های اخکند و خور خوره از توابع این شهرستان خبر داد و افزود: برای اجرای این طرح ها که شامل احداث سدهای رسوبگیر و عملیات بیولوژیک می شود 17 میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته که پیشرفت فیزیکی 70 درصدی دارد.
رستمی اضافه کرد: با تدابیر اندیشیده شده، امسال یک کارشناس ارشد منابع طبیعی بومی شهرستان دیواندره در قالب شرکت های مشاوره ای به عنوان تسهیل گر معرفی و کار خود را شروع کرده است.
وی اظهار داشت: وظیفه این کارشناس مجرب ایجاد ارتباط معنا دار بین بهره برداران محلی و منابع طبیعی و ایجاد تعامل دستگاه های اجرایی شهرستان با اداره منابع طبیعی به منظور پیشبرد اهداف منابع طبیعی است.
وی گفت: این کارشناس با بررسی، شناخت و مطالعه کاستی های هر حوزه آبخیز سعی خواهد کرد مشکلات آن حوزه را به این اداره منعکس و تعاملی سازنده بین ما و بهره برداران محلی ایجاد کند.
شهرستان دیواندره با جمعیت 80 هزار نفری در جنوب غربی شهر سنندج قرار دارد.
7353/6108

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال