عملیات احیا و اصلاح مراتع کردستان 70 درصد پیشرفت دارد

سنندج - ایرنا - رئیس گروه اصلاح و احیای مراتع دفتر امور مراتع سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: عملیات احیا و اصلاح 9 هزار و 661 هکتار از مراتع کردستان از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در 17 حوزه آبخیز با پیشرفت 70 درصدی در حال انجام است.

به گزارش ایرنا، مهرداد مسیبی روز یکشنبه در بازدید از مراتع روستای مه ره بزان سنندج افزود: اجرای پروژه های بیولوژیک در طرح های مرتعداری و سامانه های عرفی در حوضه های آبخیزداری شامل کپی کاری، بذرپاشی، بذرکاری و حفاظت و قرق، کنتور فارو و تبدیل دیمزارها است که اعتبار آن از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی تامین می شود.
وی اظهار داشت: در حال حاضر پیشرفت فیزیکی پروژه ها 70 درصد است و انتظار می‌رود در صورت مساعد بودن شرایط جوی در 10 روز آینده بسیاری از این پروژه‌ها به اتمام برسد.
مسیبی اضافه کرد: وجود بارش های مناسب و کافی و تداوم آنها در روزهای آتی فرصت مناسبی برای موفقیت بیشتر عملیات بیولوژیک در مراتع است.
وی یادآور شد: شرایط توپوگرافی، اجتماعی و اقتصادی استان کردستان به نحوی است که تخریب و دخل و تصرف در عرصه های منابع طبیعی اتفاق می افتد و یکی از راهکارهای ممانعت از تعرض به مراتع، تهیه و اجرای طرح های مرتع‌داری است تا با حضور مجریان طرح های مرتعداری در جهت جلوگیری از تخریب و تعرض اقدام شود.
رئیس گروه اصلاح و احیای مراتع دفتر امور مراتع سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور تاکید کرد: اجرای طرح های مرتع‌داری تلفیقی باعث خواهد شد معیشت دامداران و بهره برداران مرتعی بهبود یافته و از فشار مضاعف به عرصه های منابع طبیعی جلوگیری شود.
مسیبی گفت: راه اندازی و فعالیت انجمن های صنفی مرتع‌ داران و تعاونی های مرتع‌ داری استان این فرصت را فراهم خواهد کرد تا از حضور بهره برداران در مدیریت منابع طبیعی بهره برده شود.
3034/9102

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال