دانشگاه مرکز تربیت نیروی انسانی ماهر و در تراز انقلاب است

سنندج - ایرنا - نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: تربیت نیروی انسانی ماهر، متعهد، با تقوا و در تراز انقلاب بر عهده مراکز دانشگاهی است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت‌الله سید محمد حسینی شاهرودی روز یکشنبه در مراسم تکریم و معارفه رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد استان کردستان اظهار داشت: در زمینه کادر سازی چنان که باید و شاید با وجود همه رویش‌هایی که داشتیم، نتواسته‌ایم موفق باشیم که باید از ظرفیت‌هایی که داریم، بیشتر استفاده کنیم.
وی با تاکید بر اینکه دانشگاه باید به کمک اداره مملکت بیاید، تاکید کرد: تربیت نیروهای ماهر، متعهد، متقی و انقلابی بر عهده دانشگاه است.
آیت‌الله حسینی ‌شاهرودی در ادامه با اشاره به وجود چرخش در دنیا به عنوان یک اصل اساسی افزود: دنیا دست بدست می‌شود و گاهی در دست حق و گاهی هم باطل است که همه اینها برای آزمایش انسان است تا اهل ایمان شناخته شوند.
نماینده ولی فقیه در کردستان، نتیجه درستی و صداقت در کار را دیده شدن آن برشمرد و یادآور شد: بی تقوایی، انسان را در زمره ستمگران قرار می‌دهد و امانتداری مسئولیتی سنگین است که باید تقوا محور اصلی آن باشد.
وی اضافه کرد: عملکرد خوب در استفاده از فرصت خدمتگزاری ذخیره‌ای است که علاوه بر اجر بالا، زمینه‌ساز هدایت و مشکل‌گشایی برای دیگران خواهد بود.
آیت الله حسینی شاهرودی در ادامه به برخی شاخص‌ های خدمتگزاری اشاره کرد و گفت: در این عرصه باید امیدوار بود و شخصی موفق است که آینده را روشن ببیند.
نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری در تبیین این موضوع به آیند‌ه ‌بینی رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و افزود: اگر رهبری هم از آمریکا می‌ترسید، اکنون شاهد به خاک مالیده شدن پوزه آمریکا نبودیم.
وی تلاش و پشتکار را از دیگر شاخص های مسوولیت برشمرد و اظهار داشت: با پذیرش مسئولیت، نباید شب و روز داشته باشیم ضمن اینکه اخلاق‌مداری در مدیریت بسیار مهم است و نصحیت‌پذیری باعث رشد یک مسئول است.
پرهیز از عجله و تصمیم‌گیری قاطعانه از دیگر ویژگی هایی مدیارن بود که نماینده ولی فقیه به آن اشاره کرد و یادآور شد: نباید به میز مسئولیت وابستگی داشته باشیم بلکه تا زمانی که مسئول هستیم به تکلیف خود عمل کنیم.
در این مراسم که با حضور مدیران اجرایی، اساتید، دانشگاهیان و دانشجویان برگزار شد از خدمات قربان کیانی تقدیر و محسن پیشوایی علوی به عنوان رئیس جدید دانشگاه آزاد اسلامی استان کردستان معرفی و منصوب شد.
9937/9102

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال