سناریوی قتل دو برادر بانه ای با دستگیری قاتل بسته شد

سنندج - ایرنا - فرمانده انتظامی کردستان از دستگیری فردی که پس از خوراندن قرص خواب آور به دو برادر بانه ای، خودروی آنها را به حاشیه جاده برده و اقدام به آتش زدن آن و قتل این دو نفر کرده بود، خبر داد.

سردار علی آزادی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: عصر جمعه از طریق مرکز 110 به ماموران انتظامی بانه اعلام شد یک دستگاه خودروی دوو در حاشیه محور بانه به آرمرده واژگون و دچار آتش سوزی شده است.
وی با اشاره به جانباختن 2 تن از سرنشینان این خودرو افزود: بلافاصله ماموران انتظامی و پلیس آگاهی به محل حادثه اعزام شدند که در بربسی های اولیه مشخص شد خودروی مورد نظر به دلایل نامعلومی از جاده منحرف و به دره سقوط کرده و دچار حریق شده است.
فرمانده انتظامی کردستان با بیان اینکه به دلیلی سوختگی متوفیان، هویت ایشان قابل شناسایی نبود، تاکید کرد: در تحقیقات و مشاهدات اولیه پلیس آگاهی هیچ نشانه ایی از وقوع تصادف در محل حریق و اطراف آن وجود نداشت.
سردار آزادی یادآور شد: از طرفی نشانه ای از برخورد خودروی مورد نظر نیز مشهود نبود لذا با کمک عوامل اورژانس، اجساد برای شناسایی و علت مرگ از درون خودرو بیرون آورده و به پزشکی قانونی منتقل شدند.
فرمانده انتظامی کردستان اضافه کرد: با بررسی کارشناسانه مرکز پزشکی قانونی و ادامه تحقیقات ماموران پلیس آگاهی هویت جانباختگان شناسایی و مشخص شد علت مرگ تصادف نبوده بلکه آنان توسط فرد و یا افرادی به قتل رسیده اند.
وی به تحقیقات تخصصی ماموران پلیس آگاهی در این ارتباط اشاره کرد و گفت: در همین راستا تحقیقات از خانواده و دوستان مقتولان که دو بردار فیلمساز بودند آغاز و مشخص شد آنها قبل از وقوع این حادثه به همراه یکی از دوستانشان در قهوه خانه ای مشاهده شده اند.
سردار آزادی اظهار داشت: با هوشیاری ماموران، فردی که با آنان در قهوه خانه بود شناسایی و برای انجام تحقیقات به پلیس آگاهی منتقل شد که با ارائه شواهد و مدارک از سوی ماموران، متهم چاره ای جز بیان حقیقت نداشت.
وی افزود: قاتل اعتراف کرد با توجه به رابطه دوستی و رفاقتی که با مقتولان داشته بر سر مسایل مالی با یکدیگر اختلاف پیدا کرده و روز حادثه آنها را به قهوه خانه دعوت و پس از خوراندن قرص خواب آور به مدت یک ساعت در سطح شهر می گردند.
فرمانده انتظامی کردستان با بیان اینکه قاتل پس از اطمینان از بیهوشی این دو بردار آنها را به جاده بانه به آرمرده برده و اقدام به آتش زدن خودرو می کند، تاکید کرد: پرونده قتل در این ارتباط تشکیل و متهم برای انجام مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شده است.
به گزارش ایرنا، عصر جمعه گذشته یک دستگاه خودروی سواری دوو در محور بانه به آرمرده نزدیکی روستای نیزه رود به دلیل نامعلوم و نامشخص از جاده منحرف و به دره سقوط کرده و آتش گرفته بود.
در این حادثه به ظاهر رانندگی 2 نفر جانباختند که به گفته کیوان شمسی رئیس پزشکی قانونی بانه پس از بررسی های فنی و آزمایشات پزشکی هویت این 2 جانباخته شناسایی و مشخص شد جانباختگان رحیم ذبیحی کارگردان و فیلمساز بانه ای و برادرش کیوان ذبیحی هستند.
رحیم ذبیحی در سال 1381 اولین فیلم کوتاه خود را به نام«هاوار» ساخت که در جشنواره های داخلی و خارجی مورد توجه صاحب نظران و منتقدان سینما قرار گرفت.
دریافت دیپلم های افتخار متعدد از دست سینماگران برجسته کشورمان و کسب جوایز از جشنواره های معتبر بین المللی به خاطر ساخت فیلم هایش در کارنامه کاری این فیلم ساز جوان و متعهد نشانه توانمندی او در ساخت فیلم بوده است.
آخرین ساخته رحیم ذبیحی فیلم مستند «سنگ مزاری برای برادر شهیدم» می باشد که یک فیلم مستند 40 دقیقه ای است و در سال 1390 برای صدا و سیمای مرکز کردستان تهیه و تولید شده بود.
این فیلم نامزد بهترین فیلم مستند دوازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت (انقلاب و دفاع مقدس) بود که همزمان با هفته دفاع مقدس در روزهای 3 تا 7 مهر ماه جاری به مرکزیت استان کرمان در 64 منطقه مرزی در 16 استان کشور و 9 کشور جهان برگزار ‌شد.
فیلم مستند «سنگ مزاری برای برادر شهیدم» همچنین در هشتمین دوره جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش در شهر مشهد مقدس و در بخش مسابقه ملی جایزه ویژه هیات داوران را گرفت و در ششمین دوره جشنواره بین‌المللی «سینما حقیقت» تهران 1391 نیز موفق به کسب رتبه برتر در بخش جنگ شد.
روستای نیزه رود در بخش آرمرده و 5 کیلومتری شهر بانه واقع شده است.
شهرستان مرزی بانه با 158 هزار نفر جمعیت در 270 کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.
6108/9102

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال