تردد کامیون ها در گردنه تودار جاده سنندج - مریوان ممنوع شد

سنندج - ایرنا - فرمانده پلیس راه کردستان گفت: تردد انواع کامیون و خودروهای کشنده در گردنه تودارملا جاده سنندج - مریوان به علت تداوم بارش برف و باران ممنوع است.

سرهنگ عیسی گوهری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هم اکنون بیشتر مسیرهای ارتباطی در این استان شاهد بارش برف و باران است ولی به علت تداوم بارش برف در گردنه تودارملا در جاده سنندج - مریوان تردد انواع خودروهای کشنده تا اطلاع ثانوی در این مسیر ممنوع اعلام شده است.
وی اضافه کرد: هم اکنون در تمام مسیرهایی منتهی به شهرهای مریوان، بانه و دیواندره و همچنین گردنه های برفگیر استان شاهد بارش برف هستیم و وجود مه صبحگاهی نیز در برخی از این نقاط دید افقی رانندگان را بشدت کاهش داده است.
فرمانده پلیس راه کردستان افزود: با توجه به تداوم بارش ها بویژه در ارتفاعات همراه داشتن زنجیر چرخ لازمه تردد در مسیرهای ارتباطی است و پلیس مانع از تردد رانندگانی که فاقد زنجیر چرخ هستند، می شود.

** راهداران کردستان 662 کیلومتر برف روبی کردند
رییس مرکز مدیریت راه های اداره کل راهاداری، حمل و نقل جاده ای کردستان هم در این راستا به خبرنگار ایرنا گفت: در 24 ساعت گذشته راهداران استان بیش از 662 کیلومتر از راه ها را در مسیرهای ارتباطی برف روبی کرده اند.
دانش زندی افزود: در این مدت 237 دستگاه خودروی گرفتار در برف رها سازی شده و 70 نفر مسافر نیز در راهدارخانه ها به صورت موقت اسکان داده شدند.
وی تاکید کرد: در این مدت 187 نفر با استفاده از 85 دستگاه ماشین آلات راهداری مشغول ارائه خدمت به مسافران در محورهای مواصلاتی استان هستند و 478 تُن انواع شن و ماسه نیز برای این منظور مصرف کرده اند.
زندی یادآور شد: راهداران استان اکنون در محورهای ارتباطی و گردنه صلوات آباد سنندج - همدان، سقز - مریوان ، سنندج - دیواندره، سروآباد - کامیاران و سروآباد - اورامانات مشغول انجام عملیات برفروبی هستند.
به گزارش ایرنا، سالانه 600 راهدار استان کردستان در جاده های شهری و روستایی مستقر می شوند که 350 نفر از این تعداد با 300 دستگاه ماشین آلات برف روب در جاده های بین شهری و 250 نفر نیز با 200 دستگاه ماشین آلات در جاده های فرعی و روستایی استان مستقر می شوند.
راهداران استان کردستان در طرح زمستانی بیش از 6 هزار کیلومتر از راه های استان را تحت پوشش قرار می دهند که شامل یک هزار و 800 کیلومتر در مسیرهای بین شهری و چهار هزار و 200 کیلومتر راه روستایی است.
استان کردستان در یک منطقه سرد و کوهستانی واقع شده و هر سال بارش باران در این استان از اوایل پاییز شروع می شود، میانگین سالانه بارش باران در استان کردستان بیش از 540 میلی متر است که این مقدار 2 برابر میانگین کشوری است.
در سال زراعی 97 - 96 نیز تراز بارندگی در همه ایستگاه های استان کردستان به نسبت سال گذشته کاملا مثبت بود و به صورت میانگین 555 میلی متر بارندگی داشت، سال زراعی (آبی) از اول مهر هر سال شروع و به پایان شهریور سال بعد ختم می شود.
3034/9102

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال