دامن زدن به اختلافات قومی و مذهبی مهمترین نقشه دشمنان است

سنندج - ایرنا - فرمانده سپاه مریوان گفت: دامن زدن به اختلافات قومی و مذهبی در بین ملت ایران مهمترین توطئه دشمنان برای ایجاد تفرقه و اختلاف علیه ملت است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سرهنگ شکیبا سلیمی روز چهارشنبه در مراسم چهلم شهدای بسیجی سپاه سروآباد کمال فتحی و ایرج آداک در سالن اجتماعات شهید مرادی سپاه سروآباد اظهار داشت: دشمنان برای ایجاد تفرقه و اختلاف در بین ملت ایران هزینه های سنگینی را متحمل شده اند و قصد دارند به هر طریق ممکن به نظام و انقلاب اسلامی ضربه وارد کنند.
وی افزود: طبق سخنان رهبر معظم کسانی که در بین ملت ایران به اختلافات قومی مذهبی دامن می زنند، نه سنی هستند و نه شیعه بلکه مزدوران دشمن بوده که می خواهند با ایجاد تفرقه در بین ملت به کشور ضربه بزنند.
فرمانده سپاه شهرستان مریوان با گرامیداشت یاد و خاطر 2 شهید اخیر شهرستان سروآباد تاکید کرد: راه شهدا راه حق و عدالت است و وظیفه همه ما به عنوان امانت داران شهدا ادامه دادن راه و هدف آنها است و در این راه نباید سهل انگاری و کوتاهی کنیم.
وی با اشاره به آیه قرآن کریم یادآور شد: طبق فرموده خداوند متعال در قرآن کریم شهدا نمرده اند بلکه زنده هستند و در نزد خالق هستی روزی می خورند و نباید در مورد شهدا لفظ میت را بکار برد.
وی خطاب به خانواده های این شهیدان گفت: فرزندان شما راه حق را انتخاب کردند و در این راه جان شیرین خود را برای دفاع از آب و خاک این کشور تقدیم کردند لذا جایگاه آنها بسیار رفیع است و اگر شما بدانید که چه جایگاهی دارند، به آنها غبطه می خورید.
سرهنگ سلیمی به نقشه های دشمنان اشاره کرد و افزود: دشمن امروز از طریق فشار، تهدید، اختلاف، تفرقه، تهاجم فرهنگی، تحریم و از طریق بعضی افراد منافق در داخل کشور درصدد ضربه زدن به نظام و انقلاب است.
وی تاکید کرد: حفظ هوشیاری و دشمن شناسی در این برهه حساس زمانی بسیار مهم است و اگر وحدت و اتحاد را در بین خود تقویت نکنیم نمی توانیم در برابر هجوم دشمنان ایستادگی کنیم.
فرمانده سپاه شهرستان سروآباد نیز در سخنانی کوتاه با گرامیداشت یاد و خاطر 2 شهید اخیر این شهرستان گفت: بدون شک راه شهدا راه اسلام و راه حق است و نصیب هر کسی نمی شود مگر کسانی که خالصانه و صادقانه حس دفاع از اسلام و مسلمانان را در وجود خود داشته باشد.
سرهنگ غفاریان یادآور شد: بدون تردید سپاه انتقام خون این سه شهید گرانقدر را از دشمنان خواهند گرفت و اجازه نمی دهد که خون این عزیزان پایمال شود.
در ادامه این مراسم از یادبود شهیدان کمال فتحی و ایرج آداک رونمایی شد. در این مراسم امامان جمعه، روحانیون، مسئولان، بسیجیان و خانواده های معظم شهدا حضور داشتند.
به گزارش ایرنا، سوم آبان امسال 2 نفر از نیروهای بسیجی بومی روستای ژیوار بخش هورامان شهرستان سروآباد در منطقه کوسالان در کمین گروه های ضد انقلاب گرفتار شده و به شهادت رسیدند.
شهرستان سروآباد با 2 بخش مرکزی و هورامان و بیش از 50 هزار نفر جمعیت در فاصله 90 کیلومتری از سنندج مرکز استان کردستان واقع شده و 24 کیلومتر مرز با کشور عراق دارد.
7354/6108

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال