هدف ایرنا گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست

کُردها عهد شکن نیستند

سنندج - ایرنا - تارنمای خبری زریوار خبر در یادداشتی با عنوان «له ناو کوردان نه‌بوو په‌یمان شکینی - در میان کُردها عهد شکنی وجود ندارد» به اهمیت حفظ محیط زیست و مقابله با تاراج منابع طبیعی از سوی زمین‌خواران و سودجویان پرداخته است.

در این یادداشت به قلم اسماعیل منوچهری رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مریوان آمده است: مدتی پیش جمعی از اهالی روستایی در همین حوالی با همکاری یکی از تشکل های شهر مراسمی با عنوان آشتی با طبیعت و تبر سبز برگزار کردند، تبر های خود را شکسته و پیمان بستند دیگر نه درختی قطع کنند و نه جنگلی را زخمی.
آن روز خدا می داند که چقدر دل مان را خوش کرده بودیم که بالاخره سنگینی بار بخش کوچکی از شهرمان از روی دوش مان برداشته شد و مردم به درجه ارزش و اهمیت جنگل این نعمت خدادادی پی برده اند.
چند روز بعد از این ماجرا با کلی کبکبه و دبدبه تصمیم به بازدید از این روستا و مردمان طبیعت دوست گرفتیم، اما چشم تان روز بد نبیند، هرگز در طول عمرم به این حد یکه نخورده بودم؛ دیدن این حجم از تخریب قلب هر انسان طبیعت دوستی را بدرد می آورد.
بی اختیار به یاد فیلم حضرت موسی افتادم که بنده خدا بعد از چند سال تبلیغ دینی دلخوش بود که ملتش موحد شده اند اما فقط یه نوک پا رفت به کوه تور و برگشت دید امتش گوساله پرست شده اند اما اونها بنی اسراییل بودند، کُردها که برای وفای به عهد شهره جهان هستند چرا؟
خطاب من اولا به زمین خواران اون روستا و این شهر است که «هنوز سه ماه از شهادت همشهریان عزیزمان که جانشان را بخاطر همین جنگل ها فدا کردند نگذشته، آیا به راستی زمان انسان شدن هنوز نرسیده است»؟
دوما به آنهایی که اون کارناوال را به راه انداختن و تصویر اون عزیزان را روی بنرها زدند و تمام دنیای مجازی را به سیطره گرفتند می گوییم لطفا به حرمت اون چهره های جاودانی یکبار هم که شده بجای متهم کردن این و آن مردانه دست بدست هم در مقابل تاراجگران منابع طبیعی بایستیم تا بیشتر از این شرمنده شهدای عزیز و طبیعت زیبای شهرمان که رفته رفته به ورطه نابودی قاتلان طبیعت می رود، نشویم.
منبع: زریوار خبر

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال