مرکز نوآوری دانشگاه کردستان افتتاح شد

سنندج - ایرنا - مرکز نوآوری دانشگاه کردستان در مراسمی با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، استاندار کردستان و دیگر مسئولان اجرایی استان روز سه شنبه به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مدیر مرکز نوآوری دانشگاه کردستان در آیین افتتاح این مرکز اظهار داشت: این مکان علمی در زمینی به مساحت 200 متر به بهره برداری رسیده و داری 6 هسته فعال است.
صادق سلیمانی افزود: هسته های این مرکز در زمینه توانمندسازی کسب و کار و برگزاری رویدادهای نوآورانه و تامین محتوا و ایجاد بخش های ارزش افزوده فعالیت خواهد کرد.
وی با بیان اینکه این مرکز محلی برای ساماندهی و هدایت دانشجویان و نوآوران دانش بنیان به سمت ایجاد کسب و کار و فعالیت های نوآورانه است، اضافه کرد: مرکز یاد شده رویکرد صادرات محصولات و تعاملات درون دانشگاهی و برون دانشگاهی در عرصه های داخلی و خارجی را مورد توجه قرار داده است.
سلیمانی یادآور شد: در صورت حمایت از این مرکز می توان سطح آن را به بیش از 800 متر رساند ضمن اینکه هسته های فعال آن نیز به بیش از چهار برابر قابلیت افزایش دارد.
به گزارش ایرنا، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور برای بازدید از چند طرح و افتتاح پروژه دانش بنیان روز سه شنبه به کردستان سفر کرده است.
ستاری امروز همچنین از مرکز پژوهشی فناوری ریز شبکه دانشگاه کردستان که در بخش سیستم های الکترونیکی فعالیت می کند بازدید کرد، این مرکز با دانشگاه های مختلف جهان از جمله اوزاکا ژاپن و دانشگاه لیون فرانسه همکاری دارد.
ستاری در این سفر یک روزه همچنین با آیت الله حسینی شاهرودی نماینده ولی فقیه در کردستان دیدار و گفت و گو کرد، بازدید از پارک نوآوری از دیگر برنامه های ستاری بود.
وی امروز ساختمان بنیاد ملی نخبگان کردستان را افتتاح کرد و در ادامه از شرکت‌های دانش بنیان تولیدی کیمیا بومی سازان، کنترل گستر کهربا، روماک گستر غرب و شرکت گیاهان دارویی شفا بازدید می کند.
شرکت در شورای اداری استان کردستان آخرین برنامه معاون رئیس جمهور در سفر به کردستان است.
پارک علم و فناوری کردستان در سال 92 و پیرو مصوبات دولت دهم ایجاد شد و ساختمان جدید مرکز رشد این مجموعه در زمینی به مساحت 1620 متر و زیر بنای تقریبی 6800 متر شهریور سال 96 به بهره برداری رسید.
این ساختمان دارای 6 طبقه، شامل 15 آزمایشگاه و کارگاه در طبقه زیرزمین، یک سالن چند منظوره برای برگزاری استارت آپ، فرایندهای شتاب دهی و فضای انجام کارهای گروهی (Co-working Place) است.
در حال حاضر 87 شرکت و واحد فناور تحت پوشش پارک علم و فناوری کردستان فعالیت دارند.
3034

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال