با حضور معاون علمی رئیس جمهور؛

ساختمان بنیاد نخبگان کردستان افتتاح شد

سنندج - ایرنا - ساختمان بنیاد نخبگان کردستان روز سه شنبه در مراسمی با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، مرادنیا استاندار، نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان استانی افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، رئیس بنیاد نخبگان استان کردستان در مراسم افتتاح این ساختمان گفت: ساختمان احمدزاده در سال 1322 با معماری سنتی در کردستان احداث شده که حدود 800 مترمربع مساحت دارد و اکنون به این بنیاد واگذار شده است.
رحمت صادقی اضافه کرد: طبقه اول این ساختمان چهار طبقه به نمایشگاهی برای معرفی نخبگان و عالمان استان اختصاص پیدا کرده است.
وی افزود: کارگاه های استعدادهای برتر و برنامه های علمی در این بیناد برگزار و اجرایی می شود و علاوه بر آن در شهرستان ها هم موارد مربوط به علم و تجربه به همت کارگروه های مشورتی انجام می شود.
به گزارش ایرنا، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور برای بازدید از چند طرح و افتتاح پروژه دانش بنیان به کردستان سفر کرده است.
وی در این سفر یک روزه، با نماینده ولی فقیه در کردستان دیدار می کند و سپس از پارک نوآوری بازدید و در مراسم افتتاح مرکز نوآوری دانشگاه کردستان شرکت می کند.
ستاری در ادامه ساختمان بنیاد ملی نخبگان کردستان را افتتاح و از شرکتهای دانش بنیان تولیدی کیمیا بومی سازان، کنترل گستر کهربا، روماک گستر غرب و شرکت گیاهان دارویی شفا بازدید می کند.
شرکت در شورای اداری استان کردستان آخرین برنامه معاون رئیس جمهور در سفر به کردستان است.
پارک علم و فناوری کردستان در سال 92 و پیرو مصوبات دولت دهم ایجاد شد و ساختمان جدید مرکز رشد این مجموعه در زمینی به مساحت 1620 متر و زیر بنای تقریبی 6800 متر شهریور سال 96 به بهره برداری رسید.
این ساختمان دارای 6 طبقه، شامل 15 آزمایشگاه و کارگاه در طبقه زیرزمین، یک سالن چند منظوره برای برگزاری استارت آپ، فرایندهای شتاب دهی و فضای انجام کارهای گروهی (Co-working Place) است.
در حال حاضر 87 شرکت و واحد فناور تحت پوشش پارک علم و فناوری کردستان فعالیت دارند.
3034

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال