آمادگی هورامان تخت برای میزبانی از گردشگران و مهمانان نوروزی

سنندج - ایرنا - بخشدار هورامان گفت: تمهیدات لازم برای پذیرایی و استقبال از مسافران، گردشگران و مهمانان نوروزی که به این منطقه از استان کردستان سفر می کنند، اتخاذ شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، صباح محمدی روز چهارشنبه در جلسه هماهنگی ستاد تسهیلات سفر این بخش با اشاره به پتانسیل و قابلیت بالای منطقه در جذب توریست و گردشگر داخلی و خارجی اظهار کرد: باید منطقه هورامان را آنچنان که شایسته فرهنگ و تمدن چندین هزار ساله اش است، در نوروز 97 معرفی کنیم.
وی افزود: همه دستگاه ها و ادارات بخش هورامان با همکاری یکدیگر از همه توان خود و ظرفیت های منطقه در فراهم کردن بسترهای لازم برای حضور مسافران و گردشگران تلاش کنند.
محمدی با بیان اینکه نقاط ضعف و قوت کارهای انجام شده سال گذشته را شناسایی و نسبت به رفع نواقص و تقویت نقاط ضعف کنیم، یادآور شد: مهمترین هدف ستاد تسهیلات کسب رضایتمندی مهمانان، گردشگران و رونق منطقه است.
وی به خدمات دولت در راستای رضایتنمدی مردم و افزایش ورود گردشگران به منطقه نیز اشاره کرد و گفت: بهسازی و آسفالت 15 کیلومتر مسیر ارتباطی منطقه و راه اندازی سایت اینترنت 4G در شهر اورامان تخت از مهمترین خدماتی است که برای افزایش رضایتنمدی گردشگران به منطقه انجام شده است.
وی تاکید کرد: نظارت و بازرسی ها در ایام پایانی سال و تعطیلات نوروز و رصد کامل چگونگی ارائه خدمات از جمله تمهیداتی است که باید از سوی متولیان امر انجام کیرد.
محمدی یادآور شد: با برنامه ریزی و فراهم کردن امکانات مناسب، تلاش می کنیم به نحو شایسته از مهمانان نوروزی استقبال و با همکاری همه دستگاه ها، نوروزی بی خطر و بدون حادثه پیش رو داشته باشیم که این کار باعث آرامش، سلامتی و رضایت مهمانان و مردم منطقه می شود.
وی بر اهمیت رفتار مناسب با گردشگران و مهمانان نوروزی از سوی همگان تاکید کرد و گفت: مهمترین دغدغه مسئولان و مردم منطقه حفظ فرهنگ و سنت های قدیمی است که نباید در این ایام خدشه ای به آن وارد شود.
محمدی با بیان اینکه گردشگری یک فرهنگ است، اظهار کرد: فرهنگ، آداب و رسوم مردم منطقه هورامان با توجه به اصیل بودن آن به عنوان یک برند در سطح کشور مطرح است.
به گفته بخشدار هورامان، تنظیف، آذین بندی و آماده سازی شهر و روستاهای تابعه تا قبل از شروع تعطیلات رسمی نوروز 97 توسط شهرداری و دهیاری ها، نصب تابلوی راهنمای گردشگری منطقه هورامان در ورودی شهر، تهیه و توزیع فیلم کوتاه شامل معرفی ظرفیت ها و قابلیت های منطقه، پیش بینی یک دستگاه آمبولانس امدادی، نصب بنر و پلاکارد خیر مقدم به مهمانان و گردشگران و ذکر مشخصات روستاها، نظارت بر خانه های استیجاری، اسکان مهمانان فرهنگی و غیر فرهنگی در خانه معلم و در صورت لزوم در نمازخانه دبیرستان شبانه روزی و ترمیم و بازسازی مسیر خروجی شهر اورامان تخت از جاده محله سرپیر تا مسیر روستای بلبر از مهمترین اقداماتی است که برای رفاه حال مسافران و گردشگران بزودی انجام می شود.
به گزارش ایرنا، سفرهای نوروزی در کشور هر سال از 25 اسفند آغاز و تا 14 فروردین ادامه دارد.
شهرستان سروآباد با 2 بخش مرکزی و هورامان با بیش از 52 هزار نفر جمعیت در فاصله 90 کیلومتری از غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده و 24 کیلومتر مرز با کشور عراق دارد.
خبرنگار: فرزاد آداک**انتشار: سلیمانی
7354/9102

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال