جشنواره هنرهای تجسمی در مریوان از سال آینده از سر گرفته می شود

سنندج - ایرنا - مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان گفت: برگزاری جشنواره هنرهای تجسمی در شهرستان مریوان از سال آینده احیا و از سر گرفته می شود.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، جلال قلعه شاخانی در نشست هم اندیشی با روسای انجمن ها و فعالان فرهنگی و هنری مریوان اظهار کرد: جشنواره هنرهای تجسمی این شهرستان چند سالی است که اجرا نشده و با توجه به درخواست هنرمندان و موسسات فرهنگی - هنری این شهرستان این جشنواره از سال آینده احیا می شود.
وی با بیان اینکه توسعه فعالیت های فرهنگی و هنری در دستور کار این اداره کل است، افزود: شهرستان مریوان ظرفیت ها و پتانسیل های زیادی در عرصه فرهنگ و هنر دارد.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان توسعه فعالیت های فرهنگی و هنری را از اولویت های این اداره کل برشمرد و گفت: اعلام آمادگی می کنیم که تمام قد برای برگزاری جشنواره های متناسب با فرهنگ منطقه و استان تلاش می کنیم.
قلعه شاخانی خواستار حمایت بخش خصوصی از فعالیت های فرهنگی در شهرستان مریوان شد و ادامه داد: بودجه دولتی کفاف برگزاری جشنواره های کلان و درخور توجه را نمی دهد و در این راستا نیازمند حمایت بخش خصوصی هستیم.
وی همچنین بر تعامل بیشتر نهادهای فرهنگی تاکید کرد و افزود: تعدد دستگاه های متولی فعالیت فرهنگی موجب موازی کاری و بروز مشکلاتی برای فعالان این عرصه می شود که لازم است با تعامل و همکاری بیشتر در جهت توسعه فعالیت های فرهنگی و هنری گام برداشت.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان از برگزاری دوره های آموزشی خبرنویسی در این شهرستان خبر داد و تاکید کرد: با توجه به درخواست و احساس نیاز خبرنگاران و اهالی رسانه این شهرستان آماده برگزاری کلاس های خبر نویسی در حوزه های مختلف هستیم.
قلعه شاخانی یادآور شد: سایر انجمن های فرهنگی و هنری نیز اگر خواستار برگزاری دوره ها و کارگاه های آموزشی هستند می توانند درخواست خود را به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ارائه دهند تا مقدمات برگزاری کلاس های آموزشی فراهم شود.
وی فرایند طولانی صدور مجوز را یکی از مشکلات مطرح شده اهالی فرهنگ و هنر این شهرستان اعلام کرد و گفت: در همین راستا فرایند مجوز صدور به شهرستان واگذار می شود که روسای شهرستان ها می توانند با توجه به قوانین و مقررات در این زمینه تصمیم گیری کنند.
یکی از فعالان فرهنگی شهرستان مریوان در ابتدای این نشست هم اندیشی زمان طولانی صدور مجوز و موازی کار و دخالت سایر ارگان ها در اهدای مجوز را از مشکلات پیش روی فعالان فرهنگی شهرستان مریوان اعلام کرد.
اصحاب فرهنگ و هنر مریوان همچنین خواستار تعامل و حمایت های بیشتر از انجمن های فرهنگی و هنری در شهرستان ها شدند.
کم توجهی به اهالی رسانه شهرستان مریوان نیز یکی دیگر از مسائلی بود که در این نشست هم اندیشی با مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان در میان گذاشته شد.
اصحاب فرهنگ و هنر مریوان همچنین خواستار برگزاری جشنواره هنرهای تجسمی در این شهرستان شدند.
دریافت: امید بهمنی**انتشار: سلیمانی
6108/9102

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال