دانش آموزان نخبه کردستانی مورد حمایت مادی و معنوی قرار می گیرند

سنندج - ایرنا - رئیس بنیاد نخبگان کردستان گفت: دانش آموزان نخبه کردستانی در بنیاد خیریه حمایت از استعدادهای برتر استان مورد حمایت های مادی و معنوی قرار می گیرند.

رحمت صادقی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این بنیاد خیریه از تابستان امسال در راستای حمایت از دانش آموزان و دانشجویان مستعد و توانمند و شناسایی و تشویق وقف کنندگان، خیرین، نهادها و سازمان های دولتی و غیردولتی و جلب حمایت مالی آنها و فرهنگ سازی به منظور مشارکت خیرین در حوزه علم و فناوری تشکیل شده است.
وی با بیان اینکه این بنیاد با کمک تعدادی از اساتید برجسته استان تشکیل شده است، افزود: تاکنون 65 نفر از دانش آموزان برتر استان به عضویت این بنیاد حمایتی درآمده اند.
رئیس بنیاد نخبگان کردستان تاکید کرد: در این بنیاد، حمایت از دانش آموزان مستعد و توانمند در قالب اعطای جایزه های دانش آموزی است که حمایت ماهیانه تحصیلی یکی از آنها به شمار می رود و برای آن هم شیوه‌ نامه‌ تدوین شده است.
صادقی یادآور شد: تمامی حمایت‌ها و تسهیلات این بنیاد در قالب جایزه های دانش آموزی و دانشجویی است تا ضمن حفظ عزت نفس، باعث تقویت حس نوع دوستی و ایجاد انگیزه در میان آنان باشد.
به گفته وی، افراد خیر و نیکوکاری که تمایل داشته باشند می‌توانند حمایت‌های خود را در قالب این جوایز به طور کامل به افراد خاص واجد شرایط اعطا کنند.
رئیس بنیاد نخبگان کردستان با بیان اینکه بنا داریم برای شناسایی دانش آموزان مستعد نیازمند این طرح را از مدارس نواحی یک و 2 سنندج و بصورت آزمایشی شروع کنیم، گفت: از روسا و معلمان این نواحی انتظار می رود که نسبت به شناسایی این دانش آموزان بویژه در مدارس حاشیه شهر اقدام کند.
بنیاد نخبگان استان کردستان با پیگیری مسئولان استان و بنیاد ملی نخبگان درتاریخ اردیبهشت سال 90 فعالیت رسمی خود را آغاز کرد، شناسایی، پشتیبانی و تلاش برای شکوفایی استعدادهای برتر و نخبگان استان با ایجاد بستر قانونی لازم از مهمترین رسالت های این بنیاد در استان است.
خبرنگار: افسانه گلباغی**انتشار: مجید سلیمانی
7348/9102

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال