توسعه ورزش در کاهش آسیب های اجتماعی نقش بسزایی دارد

سنندج-ایرنا- رییس اداره ورزش و امور جوانان شهرستان قروه گفت: توسعه ورزش در جامعه کاهش مشکلات و آسیب های اجتماعی را به دنبال دارد.

مسعود فریدونیان عصر جمعه در حاشیه اولین نشست مجمع خیرین ورزشی در فرمانداری قروه افزود: تربیت بدنی و ورزش یک رویکرد اجتماعی خاص است که با توسعه و گسترش آن در جامعه، روابط اجتماعی افراد مستحکم تر و سلامت جسم و روح و شادابی آنها تضمین می شود.
به گفته وی ورزش علاوه بر ایجاد شادابی و نشاط و بالا رفتن توان جسمی و ذهنی کودک، موجب افزایش اعتماد به نفس، روحیه انقاد پذیری و مقابله با مسائل در وی می شود.
فریدونیان ورزش را به عنوان یک پدیده مهم اجتماعی و فرهنگی که نقش اساسی و بنیادی در تأمین سلامت و پویایی جامعه دارد معرفی کرد و گفت: ورزش در جلوگیری از آسیب ها، چالش ها و ناهنجاری های جامعه نقش بسزایی دارد.
وی اظهار کرد: ورزش می تواند زمینه رشد، نشاط و پویایی جامعه را به همراه داشته باشد اگر بخواهیم مسیر جوانان را در راستای ارزش های دینی و اخلاقی سوق دهیم باید به زمینه گسترش حوزه ورزش بیشتر توجه کنیم.
به گفته این مسئول توجه به امر ورزش نه تنها باعث ایجاد نشاط و شادابی مردم می شود بلکه عامل کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه است.
رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان قروه گفت: ورزش نقش بسیار موثری در سلامت جسمی و روحی افراد دارد به طوری که افراد با ورزش کردن از ناهنجاری های اجتماعی دور خواهند شد.
وی افزود: نقش ورزش در سلامتی فرد و جامعه غیر قابل انکار است، تا زمانی که جوانان به ورزش بپردازند از گرفتار شدن در دام اعتیاد و آسیب های اجتماعی مصون خواهند بود.
فریدونیان گفت: باید با رشد و توسعه ورزش زمینه و بستر سلامتی در جامعه را مهیا تر ساخت و با تولید دانش کاربردی و با استفاده از ابزار ورزش، قلل موفقیت را کسب کرد.
فریدونیان با بیان اینکه نیل به اهداف از پیش تعیین شده ورزش نیازمند حضور پررنگ خیران است ادامه داد: همراهی با مجمع خیران ورزش یار و تلاش برای توسعه زیرساخت های ورزشی که به ایجاد نشاط و شادابی در جامعه منتج می شود باقیات و صالحاتی برای خیران است و ما نیز به دنبال فراهم کردن شرایطی برای حضور بیشتر آنان هستیم.
وی گفت: بر همین اساس ورزش برای تداوم پیشرفت های خود به حمایت سایر بخش ها نیاز دارد که یکی از آنها خیرین ورزش یار هستند و آنان می توانند همچون خدمات مطلوب و ارزنده ای که در ساخت مساجد و مدارس دارند، در ورزش نیز یار و یاور نوجوانان و جوانان ورزشکار باشند.
فریدونیان در پایان گفت: در جامعه کنونی به شدت جوانان ما در معرض تهاجم فرهنگی قرار دارند و ورزش می تواند بهترین عرصه برای سلامت جوانان باشد.
در این نشست حجت شریف، رضا هاشمی، بهرام الماسی، حسین پروندی و شهرام نعمتی به عنوان اعضای هیات موسسین مجمع خیرین ورزشی شهرستان قروه به مدت پنج سال انتخاب شدند.
قروه در 90 کیلومتری شرق سنندج واقع شده است.ک/2
7345/1904

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال