مدیرکل ورزش و جوانان کردستان

فوتبال سنندج دستخوش اختلافات میان پیشکسوتان و ورزشکاران است

سنندج – ایرنا – مدیر کل ورزش و جوانان استان کردستان، گفت: فوتبال سنندج دستخوش اختلافات و دو دستگی میان پیشکسوتان و جامعه این رشته شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حامد جولایی روز جمعه در مراسم تجلیل از بانوان فوتبالیست تیم شهرداری سنندج از سخنان برخی که فوتبال شهرستان سنندج را مُرده عنوان کرده اند انتقاد کرد و افزود: جامعه فوتبال استان کردستان با یک همدلی و اتحاد به فکر این رشته ورزشی باشند تا اینکه مشکلات آن را بیشتر کنند.
وی گفت: فوتبال استان کردستان فقط مختص شهرستان سنندج نیست، شهرستان ها نیز در پیشرفت و اعتلای این رشته ورزشی سهیم هستند.
مدیر کل ورزش و جوانان استان کردستان افزود: در سال 93 تعداد زیادی از فوتبالیست های دعوت شده به اردوی های تیم ملی و حاضر در لیگ های کشوری از جمله وریا غفوری، ضیاء نیک نفس، آرام عباسی و امجد شکوه مقام، بیشتر از شهرستان سنندج بوده است.
جولایی روند فوتبال استان کردستان در دو ساله اخیر را رو به پیشرفت و رشد دانست و ادامه داد: حضور آقایان در لیگ های دسته دو و دسته سه در رده های سنی مختلف و همچنین شرکت بانوان در لیگ کشوری و صعود بانوان فوتبالیست به لیگ برتر نشان از حرکت رو جلو این رشته ورزشی دارد.
وی افزود: با گذری به فوتبال استان کردستان می توان فهمید که همدلی و اتحاد بیشتر بین دلسوختگان فوتبال در شهرستان های کامیاران، قروه، مریوان، سقز و بیجار نمود پیدا کرده است اما در سنندج کمرنگ بوده است.
وی از ثبت نام 9 نفر برای تصدی ریاست فوتبال استان کردستان خبر داد و تأکید کرد که اگر به آن نتیجه برسیم که این افراد نمی توانند حرکت رو به رشدی را فراهم آورند دوباره جهت تصدی این پست فراخوان مجدد خواهیم داد.
جولایی رویکرد و فعالیت رئیس هیات فوتبال کردستان را کلان و استانی بیان کرد و خطاب به پیشکسوتان فوتبال شهرستان سنندج گفت: پیشکسوتان باید جهت رشد و پیشرفت فوتبال همسو و همفکر با هم فردی مدیر و توانمند را برای ریاست هیات سنندج پیشنهاد دهند.
مدیر کل ورزش و جوانان استان کردستان اظهار کرد: استان کردستان از عدم زیر ساخت های اقتصادی رنج می برد و بیشتر باید در بحث کمک های مالی دولت وارد شود که این امر نیز محدود خواهد بود.
جولایی گفت: درست است که استان از این موارد تا حدودی رنج می برد اما می توان بصورت یکپارچه و همدلی و یک هدف مشخص در بین پیشکسوتان و جامعه فوتبال به نتیجه مطلوب برسیم.
مدیر کل اداره ورزش و جوانان کردستان، مشارکت شهرداران شهرهای تابعه استان کردستان در سال گذشته در بخش ورزش را مثبت ارزیابی کرد و افزود: در حال حاضر می توان شهرداری ها را بزرگترین اسپانسر های ورزش کردستان برشمرد.
حامد جولایی در پایان از حمایت شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر سنندج از تیم های ورزشی در لیگ مختلف کشوری تقدیر کرد و گفت: امید است شهرداری سنندج همچون گذشته به عنوان تنها حمایت کننده و حامی ورزش در مرکز استان باشد. ک/2
6108

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال