امر به معروف و نهی از منکر در خانواده ها نهادینه شود

بوشهر- ایرنا- فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر گفت: امر به معروف و نهی از منکر به عنوان مقوله ای ارزشمند و حائز اهمیت باید در کانون خانواده ها نهادینه شود.

به گزارش ایرنا، سردار علی رزمجو روز جمعه در سخنان پیش از خطبه های نماز شهر بوشهر افزود: تحقق امر به معروف و نهی از منکر زمینه ای برای کاهش و مصون ماندن از ناهنجاری های اجتماعی است.
وی بیان کرد: این فریضه مهم 2 اخلاق الهی برای ترویج معروف ها و دوری از گناهان است و در هدایت انسان نقشی سترگ ایفا می کند.
رزمجو افزود: همچنین امر به معروف و نهی از منکر به عنوان فلسفه قیام امام حسین (ع) در روز عاشورا در آیات و روایات زیادی مورد توجه قرار گرفته است.
وی یادآور شد: این فریضه از دیدگاه حضرت علی(ع) نیز به عنوان ابزاری برای به خاک مالیده شدن بینی فاسقان از آن نام برده شده است.
رزمجو ادامه داد: قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان ازمنکر نیز در مجلس شورای اسلامی تصویب شده که این مهم یک ظرفیت ارزشمند برای ترویج و گسترش فعالیت های مرتبط با این حوزه است.
وی گفت: برای بزرگداشت امر به معروف و نهی از منکر ستاد آن در هر 10 شهرستان استان تشکیل شده است.
رزمجو بیان کرد: در این ارتباط 62 برنامه شاخص در مرکز استان برگزار می شود که بزرگداشت شهید گورکی به عنوان شهید امر به معروف و نهی از منکر از اهم آنها است.
7212/6043

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال