محورهای مهم خطبه های نماز جمعه شهرهای استان بوشهر

بوشهر- ایرنا- امامان جمعه شهرهای استان بوشهر در خطبه های نماز این هفته بر ضرورت مقاومت در برابر زورگویی های آمریکا، پرهیز از ایجاد یاس و نا امیدی در میان مردم، حمایت از حمله موشکی سپاه به مقر فرماندهان گروهگ تروریستی منحله دموکرات در خاک عراق تاکید کردند.

* بوشهر
امام جمعه بوشهر گفت: دوران کدخدایی آمریکا و جهان غرب به سرآمده و جهان از آن اسلام و مهدی آل محمد است.
به گزارش ایرنا، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر بوشهر افزود: در جریان اتفاقات کشور های سوریه، عراق و لبنان نیز بخوبی اثبات شد که آمریکا شکست می خورد.
صفایی بوشهری افزود: ملت بزرگ ایران با گذشت 40 سال از عمر انقلاب با عزمی راسخ هرگز نهراسیده و در برابر استکبار جهانی عقب ننشسته است.
وی با اشاره به بد عهدی اروپایی ها در قبال برجام گفت: اروپایی ها نیز همانند آمریکا تعهدات خود را در قبال این تفاهم نامه بین المللی اجرا نکردند.
صفایی بوشهری تاکید کرد: خوی اروپایی ها همانند آمریکا خود محوری، چپاول ثروت و کسب اقتدار در جهان است.
7212

** برازجان
امام جمعه برازجان گفت: هیچ دولتی بدون کمک و پشتیبانی مردم قادر به فعالیت نیست و نباید اعتماد مردم از دستگاه های دولتی، قضایی و نیروهای مسلح سلب شود.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام حسن مصلح در خطبه های نماز جمعه شهر برازجان بر تاکید بر پرهیز از ایجاد فضای یاس ناامیدی در مردم و حفظ وحدت و انسجام ملی و همکاری مردم با دولت تاکید کرد.
امام جمعه برازجان با اشاره به حمله موشکی سپاه به مقر تروریست ها گفت: پیام این اقدام تسلط ایران بر شرایط میدانی در منطقه و اشراف اطلاعاتی نسبت به موقعیت تروریست های منطقه و توانایی استفاده دقیق و حساب شده از ظرفیت هوایی ،موشکی و تجهیزاتی داخلی است.
وی افزود: این اقدام هشدار و اخطاری به نیروهای متجاوز و معاند و دشمن که در منطقه وجود دارند.
مصلح به فتنه گری بیگانگان در بصره نیز اشاره کرد و گفت: در آستانه اربعین عناصر نفوذی آمریکایی و وسعوی درعراق تلاش می کنند رابطه بین دو کشور را با شکسست مواجه کنند که مسئولان ایران و عراق باید مراقب باشند و این نقشه شوم را خنثی کنند.
وی بروعده دولت مبنی بر توزیع بسته های اقتصادی حمایتی از اقشار نیازمند جامعه تاکید کرد و افزود: اقدام بموقع دولت دراین زمینه می تواند اعتماد از دست رفته مردم را نسبت به دولت برگرداند و آنها را به آینده امیدوار کند.
7213

* گناوه
امام جمعه گناوه گفت: بیانات رهبرمعظم انقلاب در دیدار با نمایندگان مجلس خبرگان حجت و نقشه راهی برای مسئولان، نخبگان و رسانه های کشور برای مقابله با جنگ اقتصادی و رسانه ای دشمنان علیه انقلاب، نظام و ملت است.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سیدعبدالهادی رکنی حسینی در خطبه های نمازجمعه این هفته شهر گناوه افزود: امروز دشمن با راه انداختن جنگ همه جانبه اقتصادی و رسانه ای درحال تلاش است تا مردم را نسبت به نظام و مسئولان ناامید کند و اقتصاد ایران را شکست خورده جلوه دهد که باید با هوشیاری و مراقب تحت تاثیر این ترفند دشمنان قرار نگیرند.
امام جمعه گناوه اظهارداشت: به برکت نام امام حسین (ع) و به فضل الهی ملت و نظام از پیچ تاریخی که دشمنان ایجاد کرده اند به سلامتی عبور خواهد کرد.
وی با حمایت از حمله موشکی سپاه به مقر فرماندهان گروهگ تروریستی منحله دموکرات در خاک عراق گفت: ایران همواره از ملت عراق حمایت کرده اما اگر دشمنان انقلاب علیه امنیت و آرامش اقدام کنند با پاسخ محکمی روبرو خواهند شد.
رکنی حسینی افزود: حمله موشکی ایران پاسخی به تروریست ها در کردستان عراق و پیام روشنی به مقام های آمریکایی و سعودی داد.
6164
* دیر
امام جمعه دیر گفت: با در نظر گرفتن اقدامات مثبت دولت، انتقادها و نحوه بیان مطالب باید صحیح بوده تا زمینه بی اعتمادی به مسئولان پیش نیاید.
حجت الاسلام سید علی حسینی در خطبه های نماز جمعه شهر دیر افزود: از مسئولان درخواست داریم با برنامه ریزی درست به فکر حل مشکلات مردم باشند.
وی در رابطه با هفته احیا امربه معروف و نهی از منکرگفت: امروز بزرگ ترین معروف حمایت از رهبری و تقویت نظام اسلامی و بزرگ ترین منکرها تضعیف نظام اسلامی است.
امام جمعه دیر افزود: هدف دشمن فشار روانی و اقتصادی به مردم و ایجاد بدبینی مردم به مسئولان است که همه باید هوشیار باشند در زمین دشمن بازی نکنند.
وی گفت: مجالس عزاداری امام حسین در راستای بزرگداشت یاد شهید، ابراز محبت به اهل بیت و زنده نگه داشتن اسلام و تاسی و الگوپذیری از روش و منش امام حسین و یاران وفادارش است.
حجت الاسلام حسینی در رابطه با تشییع 135 شهید گمنام مظلوم در کشور اضافه کرد: عزت و اقتدار کشور مدیون خون پاک شهیدان است و تجلیل واقعی از شهیدان حرکت در مسیر و خط آنان است.
وی در رابطه با مشکل جایگاه سوخت شهر دیر بیان داشت: مشکل هر دو جایگاه سوخت شهر دیر 2 ماه است که هنوز برطرف نشده و مردم از تعطیلی یکی یا هر دو آن در بعضی از روزهاگلایه دارند و با وجود اینکه فرماندار شهرستان پیگیر آن بوده اما برای همیشه این مساله حل شود و اگر مدیر این جایگاه توانایی این کار را ندارد به فرد دیگری واگذار شود.
7207

*کنگان
امام جمعه کنگان گفت: سخنان حکیمانه رهبری نقشه راهی برای همگان است.
به گزارش ایرنا حجت الاسلام محمود محمودی در خطبه های نماز جمعه شهر کنگان به سخنان رهبر معظم انقلاب در دیدار با نمایندگان مجلس خبرگان رهبری اشاره و بیان کرد: سخنان حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب در دیدار با نمایندگان مجلس خبرگان رهبری نقشه راهی برای مسئولان و نخبگان و رسانه های کشور برای مقابله با جنگ رسانه ای و تبلیغاتی دشمن در ماه های اخیر است.
وی اظهار داشت: اگر توصیه ها و تدابیر رهبری فرزانه انقلاب و تلاشهای دولت برای مدیریت اقتصادی بر مبنای دستورات راهبردی رهبری در دیدار با هیات دولت اجرایی شود، روح امید در جامعه تزریق و تحریم اقتصادی سکوی جهشی برای ارتقای کارآمدی نظام و خنثی کردن سناریوی دشمن خواهد شد.
امام جمعه کنگان با اشاره به دستاوردهای نشست سه جانبه ایران، روسیه و ترکیه بیان کرد: مهمترین پیام این نشست منزوی نبودن و اثبات قدرت جمهوری اسلامی ایران در منطقه است.
محمودی به موضوع بدحجابی و خدشه دار شدن حریم شرع و عفاف توسط برخی بانوان با برداشتن روسری در خودرو و همراه داشتن سگ در سطح شهر اظهار داشت: مراجع قضایی و نیروهای پلیس با این حرکت زشت و حرکت های مشابه طبق شرع و قانون برخورد قاطع خواهند کرد.
وی تاکید کرد: برخی ها می گویند بجای برخورد با بدحجابی با مفسدان اقتصادی برخورد شود که باید بگوییم باید با هرگونه فسادی از جمله مفاسد اقتصادی و بدحجابی برخورد جدی و قاطع شود.
7208/6043

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال