سد تنگ ارم دشتستان با حضور معاون رئیس جمهوری افتتاح شد

بوشهر - ایرنا- سد تنگ ارم از توابع شهرستان دشتستان استان بوشهر روز پنجشنبه در آئینی با حضور معاون پارلمانی رئیس جمهوری، استاندار بوشهر و نماینده دشتستان در مجلس شورای اسلامی افتتاح شد.

به گزارش ایرنا، معاون پارلمانی رئیس جمهوری در این آئین گفت: توسعه متوازن و متناسب درمناطق روستایی و عشایری در کل کشور مد نظر دولت است.
حسینعلی امیری افزود: در همین راستا سال گذشته با لایحه دولت و دستور رهبر معظم انقلاب 1.5میلیارد دلار از محل صندوق توسعه ملی برای ایجاد اشتغال روستایی و عشایری اختصاص یافت که نقش مهمی در رونق روستاها دارد.
وی اظهارداشت: باتوجه به اینکه کم آبی از مشکلات شهرستان دشتستان است در همین راستا سد تنگ ارم با همت دولت تدبیر و امید در این مدت ساخته شده است.
معاون پارلمانی رئیس جمهوری یادآورشد: سد تنگ ارم تا 20 سال آینده پاسخگوی نیاز آبی منطقه ارم است .
مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه ای استان بوشهر نیز در این آئین گفت: بخش ارم یکی از مناطق خوش آب و هوا با قابلیت دامداری است.
شاپور رجایی افزود: باتوجه به برداشت های بی رویه و کاهش شدید ذخایر آب های زیر زمینی و مشکل کمبود آب آشامیدنی معیشت مردم با مشکل روبه رو شده بود.
وی یادآورشد: شرکت آب منطقه ای استان بوشهر در راستای احیا و تعادل بخشی آبهای زیرزمینی و استفاده از روان آبهای فصلی مطالعه ساخت سد تنگ ارم با هدف تامین آب آشامیدنی اضطراری بخش ارم را در دستور کار قرار داد.
رجایی یادآورشد: در همین راستا طرح احداث سد تنگ ارم به منظور تامین آب شرب مورد نیاز 21 هزار نفر با میزان تخصیص 2 میلیون متر مکعب در سال برای افق سال 1410 اجرا شد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان بوشهر افزود: احداث این سد نقش مهمی در کنترل سیلاب های فصلی که باعث تخریب زمین های کشاورزی و راههای ارتباطی در پایین دست می شود، دارد.
وی یادآور شد: سد تنگ ارم با اعتباری معادل 190 میلیارد ریال از محل اعتباراتی استانی و از نوع سنگ و سیمانی با پوشش بتن است.
رجایی گفت: حجم مخزن این سد چهار میلیون مترمکعب، ارتفاع آن 31 متر و طول تاج این سد 199 متر و عرض تاج آن چهار متر است.
سد مخزنی تنگ ارم در بخش ارم شهرستان دشتستان و در فاصله 10 کیلومتری شرق شهر تنگ ارم واقع شده است.
7213/6047/6045

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال