روش جدید تعیین سطح کیفی غلات کشف شد

بوشهر- ایرنا- نخستین بار در ایران روش جدیدی برای تعیین سطح کیفی و درجه‌ بندی غلات و حبوبات با استفاده از شیوه پردازش تصویر توسط کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر کشف شد.

به گزارش ایرنا، مدیرآزمایشگاه کنترل مواد غذایی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: این روش بر پایه پردازش تصویر (Processing Image ) است که کاربرد آن شمارش و تعیین سطح کیفی و درجه ‌بندی غلات و حبوبات وارداتی به کشور است.
غلامحسین محبی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: در این روش کاربر به ‌جای شمارش غلات و حبوبات به ‌صورت دستی مرسوم در روش‌های قدیمی، با استفاده از نرم‌ افزار جدید گرافیکی شمارش را انجام می ‌دهد.
وی اضافه کرد: تعیین سطح کیفی و درجه ‌بندی غلات و حبوبات تاکنون به ‌صورت چشمی انجام می ‌پذیرفت که با استفاده از این روش خطای مربوط به تعیین کیفیت به ‌صورت چشمگیری کاهش می ‌یابد.
مدیر آزمایشگاه کنترل مواد غذایی معاونت غذا و داروی بوشهر گفت: نحوه کار با این روش به این صورت است که کاربر نمونه را روی یک سطح صاف درون یک جعبه که در قسمت بالای آن دوربین قرار داده ‌شده است، پخش می‌کند سپس با استفاده از نرم‌افزار متصل به دوربین موجود در جعبه، یک تصویر از نمونه را ثبت کرده و با فشردن دکمه اجرا نرم‌افزار تعداد غلات و حبوبات موجود در تصویر را شمارش می‌ کند.
محبی افزود: با توجه به بانک اطلاعاتی موجود در نرم‌افزار، در این روش سطح کیفی نمونه به کاربر نمایش داده می شود.
وی یادآور شد: ابداع روش جدید تعیین سطح کیفی و درجه‌بندی غلات و حبوبات با استفاده از پردازش تصویر با ابتکار نبی‌الله مبارکی و علیرضا برمک ارائه ‌شده است.
محبی گفت: امیدواریم با حمایت مسئولان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بتوانیم با توسعه روش‌های جدید در سال حمایت از کالای ایرانی، گامی مهم در خودکفایی میهن اسلامی و ارتقای سطح تخصصی آزمایشگاه‌های غذا و دارو در سراسر کشور برداریم.
6047/6043

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال