محورهای خطبه های نماز جمعه شهرهای استان بوشهر

بوشهر- ایرنا- خطیبان نماز جمعه این هفته شهرهای استان بوشهر بر انقلابی برخورد و عمل کردن مسئولان، سوء استفاده دشمن از اعتراض های مردمی، برخورد قاطع با فساد، ضرورت ایجاد امنیت و آرامش در جامعه تاکید کردند.

*بوشهر
بوشهر- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: مردم ایران با انقلاب هستند و از مسئولان خود نیز انقلابی فکر و عمل کردن را انتظار دارند.
به گزارش ایرنا، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه های این هفته نماز جمعه افزود: گله مندی مردم از قوای سه گانه یک جریان خانوادگی است که با هدایت های رهبر معظم انقلاب، تلاش مسئولان و برخورد قاطع با متخلفان برطرف می شود و دشمن نباید دراین شرایط موج سواری کند.
وی بیان کرد: دشمن تصور نکند این گله مندی مردم اعتراض به اصل نظام جمهوری اسلامی است بلکه اعتراض به عملکرد برخی مسئولان است که باید آنان نیز خود را اصلاح و در خدمت مردم باشند.
وی یادآور شد: مردم از گرانی های کاذب که بیشتر به قشر متوسط جامعه فشار وارد می کند ناراحت هستند و مسئولان با نظارت قیمتها را متناسب با زندگی مردم تنظیم کنند.
امام جمعه بوشهر گله مندی مردم را از بی برنامگی ها، نبود نظارت کارآمد، نبود برخورد بازدارنده با متخلفان، سوء مدیریت، کمبودها و نارسائی ها در بخش های مختلف عنوان کرد.
وی بر ضرورت برخورد انقلابی مسئولان قوای سه گانه با فقر، فساد و تبعیض تاکید کرد.
6047

*دیر
بوشهر- ایرنا- امام جمعه موقت دیر گفت: جامعه امروزی بیش از هر زمان دیگری به آرامش و امید نیاز دارد و خبرنگاران نقش مهمی در این راستا برعهده دارند.
حجت الاسلام ابراهیم بحرانی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر دیر افزود: خبرنگاران در انعکاس اخبار و رویدادهای جامعه باید امانت داری و صداقت را سرلوحه کاری خود قرار دهند.
وی با اشاره به رونق تولید در جامعه گفت: برای رشد و رونق اقتصادی جامعه باید موانع موجود بر سرراه بنگاههای تولیدی و اقتصادی شناسایی و برطرف شوند.
بحرانی اضافه کرد: واردات بی رویه و ورود قاچاق کالا از موانع تولید در کشور به شمار می روند.
وی گفت: امروز احتکار و گران فروشی به هر شکل کمک به دشمن و فشار به مردم در راستای تضعیف نظام اسلامی است.
بحرانی بیان کرد: در چند روز اخیر حرکت خوبی برای مقابله با فساد شروع شده که باید بدون هر گونه ملاحظه سیاسی ادامه یابد.
7207

*کنگان
بوشهر- ایرنا- امام جمعه کنگان گفت: برخورد قاطع با مفسدان اقتصادی تنها راه علاج مشکلات کشور است.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام محمود محمودی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر کنگان با اشاره به تاکید رهبرمعظم انقلاب در خصوص برخورد با مفاسد اقتصادی افزود: برخورد با مفسدان اقتصادی یک مطالبه عمومی است و برای برخورد با این گروه از افراد همه قوا باید دستگاه قضایی را یاری کنند.
وی با تاکید براینکه در مبارزه با مفاسد اقتصادی باید از سیاسی کاری پرهیز کرد گفت:
انتظار ملت ایران از مسئولان به ویژه دستگاه قضایی برخورد قوی و عملی با مفسدان اقتصادی است.
محمودی افزود: یکی از زخم های کشور مسامحه کاری در برخورد با متخلفان است که باید این رویه اصلاح شود.
محمودی با اشاره به برخی تغییرات صورت گرفته در تیم اقتصادی دولت گفت: به کارگیری افراد در تیم اقتصادی باید بر مبنای کارآمدی، عدالت، معنویت و عقلانیت باشد.
وی افزود: براساس تاکید رهبر معظم انقلاب باید مسئولانی با روحیه جهادی، انقلابی، ولایتمدار و دارای سعه صدر جایگزین برخی مسئولان عافیت طلب شوند.
7208/6047

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال