420 میلیارد ریال به حوزه آب دشتستان تخصیص یافت

بوشهر-ایرنا- فرماندار دشتستان گفت: در سالجاری 360 میلیارد ریال از اعتبارات تملک دارایی و 60 میلیارد ریال نیز از منابع دیگر به این شهرستان به آب دشتستان اختصاص یافت.

به گزارش ایرنا ،ارسلان زارع د آیین روز خبرنگار درجمع اصحاب رسانه افزود:یکهزارو 310 میلیارد ریال اعتبارات تملک دارایی برای دشتستان مصوب شده که بیشتر در حوزه تکمیل پروژه های نیمه تمام هزینه خواهد شد.
وی تصریح کرد:یکی از مشکلات اساسی و مهم دشتستان مساله آب است که خشکسالی های اخیر و پایین آمدن منابع آبی شهرستان برنامه های پیش بینی شده برای گذران فصل پرمصرف تابستان را تحت تاثیر قرار داد.
زارع گفت: دلایل مختلفی از جمله کاهش نزولات جوی ،پایین آمدن آب رودخانه ها و کاهش ورودی آب ،سیستم فرسوده توزیع ،استفاده بی رویه و غیر مجاز در برخی محلات باعث شدت مشکل آب در شهرستان شده است .
وی افزود: در سالهای اخیر اقداماتی دراین حوزه از جمله اجرای آبشیرین کن سعدآباد ،آغاز اجرای پروژه سد تنگ ارم با اعتبار 250 میلیارد ریال با ظرفیت سه ونیم میلیون متر مکعب آبگیری ،اجرای حفر چاه و خط انتقال 16 روستای شمالی شهرستان و اصلاح و نوسازی شبکه آب بسیاری از شهرها و روستاهای شهرستان انجام شده است .
فرماندار دشتستان گفت: دشتستان با تولید 460 هزار تن انواع محصولات کشاورزی ،12 هزار تن گوشت سفید و 5 هزار و 500 تن گوشت قرمز قطب کشاورزی استان نقش مهمی در تولید ناخالص ملی دارد.
زارع افزود: بدیهی است که مصرف آب در این شرایط بسیار بالاست لذا دولت با اجرای طرح تحول کشاورزی با اعتبار 16 هزار میلیارد ریال که از دو سال گذشته آغاز شده و آغاز اجرای سد دالکی با اعتباری بالغ بر چهار هزار میلیارد ریال گام های مهمی دراین حوزه برداشته است.
زارع پیشگیری از تخریب روان آبها ،پخش سیلاب ،ذخیره سازی آب و آبیاری 14 هزار هکتار اراضی کشاورزی پایین دست ،تولید 25 مگا بایت برق و استفاده جهت ایجاد آب شیرین کن در آینده را از اهداف احداث سد دالکی برشمرد.
وی همچنین از تجهیز و نوسازی همه خانه های بهداشت شهرستان ،احداث کلینیک تخصصی برازجان با اعتبار 50 میلیارد ریال و پیشرفت 50 درصدی و گازدار شده همه شهرها و 87 روستای شهرستان در دولت تدبیر و امید خبر داد .
زارع با گرامیداشت روز خبرنگار و قدردانی از فعالان رسانه ای دشتستان گفت: بدون تردید در عصر حاضر رسانه ها بویژه نشریات چاپی ،سایت های خبری و کانال های مجازی تاروپود نمادین زندگی را تشکیل می دهند و نقش تسهیل گر و تسریع کننده نهادی در جامعه هستند .
7213/6045

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال