78 دفتر پیشخوان دولت در استان بوشهر فعال است

بوشهر- ایرنا- مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری بوشهرگفت: حدود 90 دفتر پیشخوان خدمات دولت در استان بوشهر تاکنون مجوز تاسیس گرفته‌اند که از این شمار 78 دفتر فعال است.

به گزارش ایرنا، عباس برزگرزاده روز پنجشنبه در نشست با مسئولان دفاتر پیشخوان دولت در استان بوشهر افزود:
به منظور تحقق مفاد منشور حقوق شهروندی ابلاغی رئیس جمهوری، صیانت از حقوق مردم و رعایت تکریم ارباب رجوع بازرسی از نحوه خدمات دهی دفاتر خدمات پیشخوان دولت و رضایتمندی ارباب رجوع در دستور کار این دفتر قرار دارد.
وی اظهارداشت: رسالت اصلی دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی و غیردولتی ارائه خدمات الکترونیک به مردم در سطح کشور است و تمام دستگاه‌های اجرایی موظف اند خدمات الکترونیکی خود را از طریق این دفاتر ارائه کنند.
دبیر ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی یادآورشد: دفاتر پیشخوان دولت براساس معیارهایی همچون پوشش مساحتی و با هدف سهولت دسترسی به خدمات، میزان خدمات واگذار شده به دفاتر، و براساس آمایش استانی و تعیین ظرفیت و محدوده مناسب برای ایجاد دفاتر جدید در شهر های مختلف استان با اولویت محله ها و شهرک های تازه تاسیس فاقد دفاتر پیشخوان دولت تاسیس و ارائه خدمات می‌ کنند.
وی اضافه کرد: دفاتر پیشخوان دولت با هدف ممانعت از موازی کاری دستگاه های دولتی، حرکت به سمت دولت الکترونیک و واگذاری خدمات دستگاه های اجرایی به این دفاتر تشکیل و از سوی بخش خصوصی اداره می‌ شوند.
برزگرزاده ادامه داد: همچنین تعداد 22 دفتر پلیس +10 در استان استقرار دارند که از این شمار 6 دفتر در شهر بوشهر فعال و مستقر هستند.
مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری بوشهر گفت: کارگزاری‌های فعال استان در قالب 6 دفتر فعالیت می کنند که
از این شمار 2 دفتر در شهر بوشهر، 2 دفتر در شهرستان عسلویه و شهرستان های گناوه و کنگان نیز هرکدام یک دفتر مشغول فعالیت هستند و یک دفتر دیگر در آستانه صدور مجوز و بهره برداری در شهر برازجان است.
وی افزود: ارائه خدمات از طریق دفاتر خدمات پیشخوان دولت علاوه بر ارائه خدمات مطلوب به شهروندان از مراجعه حضوری آنان به ادارات و دستگاههای مختلف استان کاسته و این امر می تواند گامی مهم در راستای تحقق دولت الکترونیک به شمار رود که این مهم باعث افزایش سرعت انجام کار، ایجاد اشتغال، رضایت‌مندی مردم و افزایش دقت و در نهایت سلامت اداری را افزایش ‌دهد.
6047/6045

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال