گناوه در سالروز شهادت امام صادق(ع) به سوگ نشست

گناوه-ایرنا- مردم شهرستان گناوه در سالروز شهادت ششمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت، حضرت امام جعفر صادق(ع) همانند دیگر نقاط کشور با آیین های ویژه ای به سوگ نشستند.

به گزارش ایرنا، مردم مومن و ولایتمدار این دیار از شب گذشته با حضور در مساجد ، تکایا و حسینیه‌‌ها در سوگ امام جعفر صادق(ع) به عزاداری پرداختند و عشق و علاقه خود را به خاندان نبی مکرم اسلام(ص) نشان دادند.
بازار این بندر تجاری نیز که بازارهای معروف جنوب کشور است در سالروز شهادت امام ششم شیعیان جهان یکپارچه تعطیل شد.
تجمع عزاداران و هیات های مذهبی در میدان مرکزی این شهر نیز باحضور عاشقان و ارادتمندان به ساحت مقدس اهل بیت (ع) برگزارشد.
به همین مناسبت آیین ویژه ای در دفتر امام جمعه گناوه با حضور مسئولان و دیگر اقشار مردم برگزارشد.
یکی از روحانیون استان بوشهر در این آیین عبودیت و بندگی خداوند، داشتن سیره اخلاقی و زهد و تقوای الهی را از ویژگی‌های مشترک تمام ائمه معصومین (ع) عنوان کرد و گفت: سیره امامان معصوم (ع) الگوی ارزشمندی برای جامعه اسلامی است.
حجت الاسلام حبیب عاشوری افزود:در دوران امامت حضرت صادق(ع)، شرایط و زمینه هایی فراهم شد که ایشان بتوانند با رشد علمی جامعه و پرورش شاگردان بسیار، مکتب جعفری را بنیان گذاشته تا از این طریق زمینه احیای شریعت محمدی(ص) را در جامعه اسلامی آن زمان فراهم کنند.
وی اظهارداشت: امام صادق (ع) نقش بسیار مهمی در رشد مباحث دینی و فقهی در عالم شیعی و اسلامی ایفا کرد و از این حیث حق بزرگی بر گردن همه مسلمانان و بلکه همه انسان ها دارد.
6164/6045

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال