320 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزا در بوشهر پرداخت شد

بوشهر- ایرنا- استاندار بوشهر گفت: 320 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری در این استان پرداخت شده و تا پایان ماه جاری این رقم افزایش می یابد.

به گزارش ایرنا، عبدالکریم گراوند روز یکشنبه در گرامیداشت روز دهیار در استان بوشهر افزود: افزون براین 250 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی تاکنون از سوی بانک سینا در استان بوشهر پرداخت شده که امیدمی رود زمینه رونق اشتغال در مناطق روستایی فراهم شود.
وی اظهار داشت: حمایت از تولید و اشتغال پایدار در روستاها از اولویتهای دولت در این استان است برهمین اساس تسهیلات مناسب و ارزان‌قیمتی برای ایجاد اشتغال پایدار به اهالی روستاها پرداخت می شود.
گراوند اضافه کرد: پرداخت تسهیلات کم بهره با بازپرداخت مناسب برای اشتغال پایدار به روستائیان و عشایر فرصت ایجاد مشاغل جدید و پایدار را برای آنان فراهم می کند.
وی با تاکید بر همکاری بانکها در پرداخت تسهیلات برای تبدیل روستاها به کانون تولید و اشتغال گفت: مدیران باید با سیاست‌های دولت در حوزه اشتغال همراهی و نباید در این مسیر هیچ کوتاهی شود.
استاندار بوشهر اضافه کرد: انتظار می رود تا پایان نیمه نخست امسال، وضعیت اشتغال روستایی در استان بوشهر رشد قابل توجهی داشته باشد.
به گفته گراوند یکی از نشانه‌های جوامع توسعه یافته، گسترش و توسعه نهادهای اجتماعی و افزایش کیفیت خدمات اجتماعی است.
وی با بیان اینکه شوراها از جلوه‌های مردم‌سالاری دینی در کشور هستند افزود: شهرداران و دهیاران منتخبان شوراهای شهر و روستا هستند و احترام به آنها
احترام به مردم است.
استاندار بوشهر گفت: مردم در روستاها شایسته تکریم هستند و باید با ارائه خدمات بهتر و باکیفیت‌تر رضایت خاطر آنان را جلب کرد.
گراوند بیان کرد: اجرای طرح‌های عمرانی عام‌المنفعه در مناطق روستایی و تامین اعتبار مورد نیاز برای تکمیل پروژه های عمران روستایی در دستور کار استان است.
استاندار بوشهر گفت: برگزاری دوره‌های منظم و با کیفیت آموزشی برای دهیاران امری لازم و ضروری است.
گراوند برضرورت عمران شهرها و روستاها و سرعت بخشی در تکمیل پروژه های نیمه تمام تاکید کرد.
معاون عمرانی استانداری بوشهر گفت: پارسال از محل اعتبارات ارزش افزوده و عوارض آلایندگی چهار هزار و 240 میلیارد ریال به دهیاری‌ها و شهرداری‌های استان بوشهر پرداخت شده است.
مهرداد ستوده افزود: از دهیاران و شوراهای روستاها انتظار می رود با ورود به حوزه گردشگری زمینه درآمدزایی و ایجاد اشتغال برای ساکنان روستاها را فراهم کنند.
ستوده تاکید کرد: سال گذشته روستای فقیه حسنان شهرستان دشتی با ابتکار دهیار و شورای روستا میزبان 150 گردشگر خارجی بود که انتظار می رود سایر روستاهای استان در این خصوص الگوبرداری کنند.
وی افزود: با همکاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سند گردشگری روستایی استان بوشهر تدوین می شود.
6047

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال