22 هکتار از زمینهای ملی دیلم رفع تصرف شد

گناوه-ایرنا- سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دیلم استان بوشهر گفت: با اجرای عملیات حفظ و حراست از عرصه ها در سه ماه نخست امسال 22 هکتار از زمینهای ملی این شهرستان رفع تصرف شد.

غلامحسین آقاجری روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: زمینهای تصرف شده پس از پیگیری های واحد حقوقی و همکاری مقام قضایی، نیروی انتظامی و شورای حفظ حقوق بیت المال رفع تصرف و به دولت بازگردانده شد.
وی اظهارداشت: یگان حفاظت منابع طبیعی برای جلوگیری از تصرف زمین های ملی، اهداف خود را بر مبنای پیشگیری و جلوگیری در این زمینه متمرکز کرده است.
آقاجری گفت: در بسیاری موارد اشخاصی آگاهانه یا به لحاظ اطلاع نداشتن مبادرت به خرید وفروش و سرمایه گذاری در زمینهای ملی می کنند که علاوه بر خسارت مالی تحت تعقیب قضایی نیز قرار می گیرند.
وی افزود: عرصه های منابع طبیعی از سرمایه ملی و متعلق به مردم است و حفاظت از این عرصه ها یکی از وظایف و تکالیف اصلی این اداره به شمار می رود.
سرپرست منابع طبیعی و آبخیزداری دیلم ادامه داد: از مجموع مساحت 169 هزار و 817 هکتاری زمین های ملی و منابع طبیعی این شهرستان، یک هزار و 680 هکتار جنگل، 160 هزار هکتار مرتع و 29 هزار هکتار بیابان است.
وی یادآورشد: شماره تلفن 1504 امداد جنگل ومرتع بصورت شبانه روزی آماده دریافت هرگونه گزارش درخصوص تخلف های مرتعی و جنگلی است.
شهرستان دیلم در منتهی الیه شمالی استان بوشهر قرار دارد.
6164/6047

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال