اردوی تیم های پنچاک سیلات ایران و اندونزی آغاز شد

بوشهر- ایرنا- اردوی مشترک تیم های ملی پنچاک سیلات (رشته رزمی )ایران و اندونزی با هدف حضور مقتدرانه تیم در رقابت های آسیایی در جاکارتا آغاز شد.

به گزارش ایرنا ، این اردوی مشترک به مدت 2 هفته به منظور افزایش آمادگی تیم ملی پنچاک سیلات ایران برای شرکت در مسابقات آسیایی جاکارتا است.
به گفته دبیر فدراسیون ورزش های رزمی ، در این اردو هشت ورزشکار شرکت دارند که شامل 6 مرد و 2 زن هستند و حضور آنها در مسابقات آسیایی قطعی شده است.
فرهنگ شادنیا به ایرنا گفت: فدراسیون ورزش های رزمی برای نخستین بار است که 2 تیم پنچاک سیلات و سامبو را به مسابقات آسیایی اعزام می کند و در هر 2 رشته یاد شده شانس بالایی برای کسب مدال داریم.
وی یادآور شد:در تیم ملی سامبو ایران حضور 2 تن از آقایان نهایی شده و بانوان نیز از بین سه نفر شرکت کننده در اردوی ارمنستان 2 نفر خط خورده و تنها یک نفر از آنها به مسابقات آسیایی جاکارتا اعزام می شود.
شادنیا ادامه داد: فدراسیون ورزش های رزمی 150 سبک زیر مجموعه دارد که با فعالیت این شمار سبک در 31 استان هیات ورزش های رزمی را به پر مراوده ترین هیات ها تبدیل کرده است.
وی یادآور شد: دانش افزایی از اولویت های فدراسیون ورزش های رزمی است و در این ارتباط آیین نامه فدراسیون نیز بزودی بروز رسانی می شود.
پنچاک سیلات رشته ای رزمی و کهن است که ورزش ملی کشور اندونزی محسوب می شود و هنر دفاع از خود و دفاع شخصی مدرن را آموزش می دهد و به سه سبک مبارزاتی شامل مبارزه کنترلی، نیمه کنترلی و آزاد تقسیم می شود.
به همین دلیل اندونزی از شرایط میزبانی مسابقات آسیایی 2018 بهره برده و این رشته را برای نخستین بار وارد بازی های آسیایی کرد تا مدال های آن به صورت رسمی در جدول رده بندی توزیع مدال ها محاسبه شود.
این رشته در چهار بخش مبارزه، دفاع شخصی، فرم تک و سه نفره برگزار می شود.
هجدهمین دوره بازی‌های آسیایی 2018 از 28 مرداد ماه به مدت پنج روز در کشور اندونزی برگزار می‌شود.
7212/6043**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال