برخورد قانونی با تخلفات آبی در دشت های جم و ریز ضروری است

بوشهر- ایرنا- فرماندار جم استان بوشهر گفت: با توجه به ممنوعه بودن دشت‌های جم و ریز از نظر برداشت آب برخورد قانونی با تخلفات آبی در این دشت ها ضروری است.

به گزارش ایرنا، محمد حسینی روز سه شنبه در بازدید از اداره منابع آب شهرستان جم افزود: نباید به منفعت طلبان اجازه داد شرایط نامناسب آبی در این شهرستان را وخیم تر کنند.
وی بیان کرد: باید برای کاهش مصرف آب در فضای سبز شهری اقدامات جدی تر و در زمینه جلوگیری از ادامه وضع موجود و بهبود شرایط آبی شهرستان، اطلاع رسانی و آموزش های لازم به کشاورزان و بهره برداران انجام گیرد.
حسینی گفت: آموزش و اطلاع رسانی دقیق برای جلوگیری از تخلفات بسیار کم هزینه تر و آسان تر از طی مراحل قضایی و برخورد قانونی است اما شرایط آبی شهرستان دیگر اجازه اهمال و کوتاهی در مقابل متخلفان را نمی دهد.
وی افزود: با توجه به شرایط آبی شهرستان باید نشست های شورای حفاظت از منابع آب به صورت مستمر برگزار و مصوبه های گذرانده شده با سرعت و دقت اجرایی شود.
حسینی، کم اهمیت جلوه دادن شرایط آب شهرستان را ظلم به فرزندان این دیار خواند و اظهار داشت: باید برای روشنگری و نهادینه کردن فرهنگ مصرف، برنامه ریزی لازم صورت گیرد.
شهرستان جم با بیش از 70 هزار نفر جمعیت در فاصله 265 کیلومتری جنوب شرق بوشهر واقع است.
7212/6043**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال