محورهای خطبه های نماز جمعه روز قدس شهرهای استان بوشهر

بوشهر- ایرنا- امامان جمعه شهرهای مختلف استان بوشهر درخطبه های نماز جمعه این هفته، حضور گسترده مردم ایران در راهپیمایی روز قدس را بیانگر بیداری و وحدت مسلمانان وتاکید آنان برحمایت و پشتیبانی از ملت مظلوم فلسطین به عنوان آرمان امام خمینی (ره) و تبعیت از مقام معظم رهبری عنوان کردند.

* بوشهر
نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه بوشهر گفت: حضور پرشور و حماسی مردم ایران در راهپیمایی روز قدس با وجود گرمای شدید، بیانگر تاکید این ملت بر آرمان های امام راحل، تبعیت از رهبر معظم انقلاب و پشتیبانی و حمایت از ملت مظلوم فلسطین است.
به گزارش ایرنا، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه های نماز جمعه این هفته بوشهر افزود: راهپیمایی روز جهانی قدس نشان وحدت، بیداری و فریاد همه مسلمانان و اقتدار اسلام در مقابل ظلم و توطئه دشمنان است.
وی در بخش دیگری از خطبه ها تاکید کرد: مردم سالاری دینی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی است و اگر تحریم ها، تهدیدها و جنگ نبود ایران اسلامی بیش از این پیشرفت می کرد.
صفایی بوشهری گفت: دشمنی های دشمنان با ایران اسلامی به دلیل اقتدار آنها نیست بلکه از روی ضعف آنهاست و بعد از 40 سال هنوز نتوانسته اند در عزم، اراده و خواست ملت ایران خللی ایجاد کنند.
امام جمعه بوشهر گفت: آنها تصور می کنند با فشار اقتصادی، شایعه پراکنی، ایجاد آشوب، اغتشاش و سوء استفاده از مطالبات مردم علیه نظام می توانند به کوه استوار انقلاب اسلامی خدشه وارد آورند.
6047

* برازجان
امام جمعه برازجان گفت:روز قدس همدردی با مردم مظلوم فلسطین و اعلام انزجار از ظلم ظالمان است.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام حسن مصلح در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر برازجان افزود: فلسطین محور وحدت جهان اسلام و روز قدس یک روز اسلامی و بسیج عمومی همه ملت هاست.
وی با اشاره به مشکل کم آبی شهرستان دشتستان افزود: مسئولان مشکل کمبود آب این شهرستان را با تاسیس آب شیرین کن، ایجاد سد، توزیع عادلانه آب موجود و مدیریت مصرف توسط مردم حل کنند.
مصلح بر پرهیز شورای اسلامی شهر برازجان و شهردار از اختلافات تاکید کرد.
7213

* دیر
امام جمعه دیر گفت: پیام تاریخی امام راحل در نام گذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس نقطه عطفی در تاریخ است که نور امید بر دل مردم فلسطین تابید.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سید علی حسینی در خطبه های نماز جمعه شهر دیر افزود: امام راحل مساله فلسطین را اسلامی و جهانی کرد و اکنون مردم جهان در برابر جنایت های اسراییل فریاد می زنند و حمایت خود را از مردم فلسطین اعلام می دارند.
وی اضافه کرد: انرژی هسته ای و سامانه موشکی و عدالت خواهی بین المللی از نقاط قوت و باعث سربلندی کشور ایران است و مردم و مسئولان در برابر دشمن هوشیار و بیدار باشند تا هیچ بهانه ای به دست دشمن نیفتد.
مردم نمازگزار و روزه دار دیر پس از اقامه نماز جمعه در محکومیت جنایت های رژیم صهیونیستی، حمایت از مردم مظلوم فلسطین و لبیک به ندای امام راحل و مقام معظم رهبری با شعارهای مرگ بر آمریکا و اسرائیل از محل مصلای شهدای محراب تا مرکز جامع سلامت این شهر راهپیمایی کردند.
7207

* گناوه
امام جمعه گناوه گفت: راهپیمایی روز جهانی قدس نماد بیداری امت اسلامی و مظهر مقاومت انتفاضه و ملت مظلوم فلسطین دربرابر جنایت رژیم غاصب کودک کش صهیونیستی است.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سیدعبدالهادی رکنی حسینی در خطبه های نمازجمعه این هفته گناوه افزود: امام راحل با درایت و تیزبینی و آینده نگری با نامگذاری روز جهانی قدس آرمان خود و انقلاب را نسبت به همه مظلومان عالم بخصوص سرزمین اشغالی فلسطین اعلام کرد.
وی به بیانات مهم رهبر معظم انقلاب در حرم مطهر امام راحل اشاره کرد و اظهارکرد: رهبر فرزانه انقلاب بخوبی نقشه دشمن را بر سه محور فشار اقتصادی، روانی و عملی برای ملت بیان و ترسیم کرد.
وی گفت: دشمن تلاش دارد که با راه انداختن جنگ اقتصادی و روانی و عملی نقاط قوت نظام را به ضعف تبدیل و مردم را از انقلاب مایوس کند اما با مقابله و ایستادگی مردم ولایتمدار به اهداف شوم خود نایل نخواهد شد.
پس از اقامه نمازجمعه گناوه راهپیمایی روز جهانی قدس همزمان با دیگر نقاط کشور باحضور پرشور نمازگزاران از مصلای جمعه تا چهار راه بنیاد شهید این شهر در هوای بسیار گرم برگزار شد.
راهپیمایان با دهان روزه و با شعار مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل، ای رهبر آزاده آماده ایم آماده، پیام رهبر به جهان رسیده مقابله به مثل ما شدید است، تنفر و انزجار خودرا از جنایت های رژیم صهیونیستی علیه ملت مظلوم فلسطین ابراز و حمایت قاطعانه خودرا از جبهه مقاومت اعلام کردند.
6164

* کنگان
امام جمعه کنگان گفت:روز قدس تجلی و نماد ارده امت اسلام در حمایت از ملت مظلوم فلسطین، آزادی قدس شریف و انزجار از جبهه سلطه و استکبار بویژه آمریکای جنایتکار و رژیم کودک کش صهیونیستی است.
به گزارش ایرنا حجت الاسلام محمود محمودی در آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان با گرامیداشت روز جهانی قدس افزود: راهپیمایی روز جهانی قدس امسال در حالی برگزار شد که تومار بزرگترین یار و سپر امنیتی صهیونیست ها ( (داعش) در هم پیچیده شد و از بین رفت.
امام جمعه کنگان گفت: اکنون رژیم جعلی و کودک کش صهیونیستی و آمریکای جنایتکار در سراشیبی سقوط قرار گرفته اند و بزودی به زباله دان تاریخ خواهد پیوست.
محمودی به صدور انقلاب و الگو قرار گرفتن نظام دینی برای همه مظلومان و آزادگان عالم اشاره و بیان کرد: امروز جمهوری اسلامی ایران نقطه امید و آمال ملت های مسلمان و آزادگان عالم است.
وی با اشاره به مشکلات شهرستان کنگان اظهار کرد: اسکله این بندر به عنوان نیاز جدی و ضروری و مطالبه مهم مردم هنوز به سرانجامی نرسیده و انتظار می رود مسئولان مرتبط این مطالبه بحق و جدی را اجرایی و مشکل بخش زیادی از مردم ساحل نشین را حل کنند.
امام جمعه کنگان به طرح کمربندی کنگان اشاره کرد و ادامه داد: ایجاد تقاطع غیر هم سطح و زیرگذر در ورودی شهر کنگان و خروجی شهر بنک از سمت یادمان شهدای گمنام ضروری است و تاخیر در این کار ممکن است باعث بروز حوادث جانی و مالی در این مسیر شود.
وی در باره کمبود فضای آموزشی در شهرستان کنگان گفت: اکنون مشکل کمبود فضای آموزشی در شهرستان بویژه شهر کنگان جدی است و ادغام چند آموزشگاه در یک مدرسه می تواند تبعات منفی و آسیب های مختلفی همراه داشته باشد.
نمازگزاران روزه دار کنگانی پس از اقامه نماز جمعه در راهپیمایی روز جهانی قدس شرکت کردند.
7208/6043**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال