رویداد استارتاپ در حوزه استاندارد استان بوشهر کلید خورد

بوشهر-ایرنا-مدیرکل استاندارد استان بوشهر گفت: برای نخستین بار در کشور رویداد استارتاپ در حوزه استاندارد این استان کلید خورد و پس از انجام هماهنگی های لازم مرحله رقابتی آن پس از ماه رمضان برگزار می شود.

به گزارش ایرنا، محمدرحیم بهره‌مند روز پنجشنبه در نشست ویژه آغاز رویداد یادشده افزود: با توجه به ظرفیت ‌های استاندارد استان بوشهر در زمینه ارائه خدمات آزمایشگاهی و استانداردسازی و نیز جایگاه شناخته شده این استان در سطح کشور، استارتاپ استاندارد می‌تواند به جذب ایده‌های جوانان و فعالان صنعتی در این بخش کمک و خدمات استاندارد را بیش از پیش وسعت دهد.
وی بیان کرد: اکنون این استان به سطحی از توانمندی‌های آزمایشگاهی رسیده که علاوه بر خودکفایی در این زمینه، خدمات خود را به دیگر استان‌های کشور نیز ارائه می‌دهد.
بهره مند گفت: در بخش تولید دستگاه‌های آزمایشگاهی، نیاز به انجام تحقیقات و تلاش‌های بیشتری است که رویدادهای استارتاپ استاندارد می‌تواند این بخش را نیز توسعه داده و خدمات استاندارد را تکمیل کند.
رئیس پارک علم و فناوری خلیج‌فارس نیز گفت: پارک علم و فناوری با در اختیار قرار دادن خدمات و تسهیلات ارزان‌قیمت و نیز ایجاد شبکه‌های بازاریابی، می‌تواند حلقه اتصال خوبی بین صاحبان ایده‌های کسب و کار و سرمایه‌گذاران باشد و بدین‌صورت به اشتغال‌زایی کمک کند.
حبیب رستمی اظهارداشت: سرمایه‌گذاران با شراکت در سهام شرکت‌های نوپای مستقر در پارک، باعث می‌شوند این‌گونه شرکت‌ها با شتاب بیشتری رشد و 30 درصد بیشتر از شرکت‌های بیرون از پارک، شانس موفقیت داشته باشند.
مدیر مرکز رشد علم و فناوری خلیج‌فارس نیز با اشاره به جایگاه مهم استاندارد در به ثمر رسیدن محصولات تولید شده توسط شرکت‌های مستقر در پارک، گفت: مجموعه استاندارد بوشهر با ایجاد تعامل و همکاری مشترک می‌تواند به چالش شرکت‌های نوپا در استانداردسازی محصولات و خدماتشان کمک شایانی کند.
محمدمهدی مزارعی ادامه داد: طی برگزاری رویدادهای استارتاپ، سرمایه‌گذاران به نوعی رابط بین ایده‌های سرگردان و مراکز نوآوری هستند، بنابراین می‌توان با برگزاری دوره‌های آموزشی و ارائه مشاوره‌های فنی، به اشتغال‌زایی خوبی رسید.
7212/6045

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال