محورهای خطبه های نماز جمعه شهرهای استان بوشهر

بوشهر- ایرنا- خطیبان نماز جمعه این هفته شهرهای استان بوشهر بر ضرورت اقتدار ارتش، همکاری دلسوزان نظام در حل مشکلات اقتصادی کشور، همدلی همه طیفهای سیاسی با دولت در مقابله با مشکلات اقتصادی، تلاش برای تثبیت قیمت ارز و حفظ ارزش پول ملی تاکید کردند.

*بوشهر
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: اقتدار، سرافرازی، توانمندی ملی و فراملی نظام جمهوری اسلامی وابسته به نیروهای مسلح است.
ه گزارش ایرنا، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه های نماز جمعه بوشهر افزود: از آغاز پیروزی انقلاب اسلامی نیروهای مسلح شامل ارتش قهرمان و سپاه عزیز در همه عرصه های صف، ستاد، تجهیزات و حضور عزتمندانه در جغرافیای بین الملل به خودکفایی رسیده است.
وی اضافه کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز به دلیل اتکا به خدا، حرکت بر محوریت ولایت و در خدمت مردم بودن از محبوب ترین ارتش جهان به شمار می رود.
صفایی بوشهری با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب با جمعی از کارگزاران نظام جمهوری اسلامی افزود: مردم و مسئولان بدانند اگر از مسیر گذشته خود خارج شوند در مسیر پسرفت قرار گرفته اند.
وی یادآور شد: یکی از انواع بلاها، بلای تدریجی است و تنها راه جلوگیری از گرفتار شدن به این عذاب ایمان، تقوا، اخلاق و خدمت به مردم است.

*کنگان
امام جمعه کنگان گفت: با توجه به تغییر ناگهانی قیمت ارز و تلاش دشمن برای فلج کردن اقتصاد ایران، دلسوزان نظام دولت را در حل مشکلات اقتصادی یاری کنند.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام محمود محمودی در جمع نمازگزاران شهر کنگان افزود: همه دلسوزان نظام با حمایت از اقدام های اقتصادی دولت در تنظیم نرخ ارز، نقشه دشمن برای ضربه به نظام را خنثی کنند.
وی افزود: همه جناح ها و طیف های سیاسی به دور از مسائل حزبی، جناحی و مچ گیری با مقدم داشتن مصالح ملی بر مصالح حزبی و جناحی آستین همت را برای حل معضلات اقتصادی کشور بالا بزنند.
محمودی با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب با جمعی از کارگزاران نظام گفت: دعا، یاد خدا و اصلاح دلها کلید حل مشکلات کشور است.
وی بر لزوم ایستادگی مسئولان بر اهداف اسلام، نظام و حفظ روحیه انقلابی حاکم در بین مسئولان مانند دهه شصت تاکید کرد.
7208
*برازجان
بوشهر-ایرنا- امام جمعه برازجان گفت: همه دولتمردان و جریان های سیاسی باید آستین همت را برای کنترل ارز بالا بزنند.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام حسن مصلح در خطبه های امروز نمازجمعه برازجان افزود: اوضاع سیاسی و وضعیت اقتصادی حاکم بر کشور به هیچ عنوان تاب و توان بحث و طرح مباحث حاشیه ای ندارد.
وی تصریح کرد: در شرایطی که رکود، تورم، مشکلات معیشتی و اقتصادی، اشتغال و ازدواج جامعه اسلامی را تهدید می کند تمام گروه ها و جریان های سیاسی، مدیران و مردم به جای طرح مباحث حاشیه ای و ایجاد تقابل در جامعه در مسیر هم افزایی، همدلی و همکاری لازم برای برطرف کردن مشکلات و حفظ ارزش پول ملی گام بردارند.
وی ایجاد روحیه در گروه های تروریستی شکست خورده در برابر مقاومت سوریه، پاداش دادن به همکاری های رژیم صهیونیستی وعربستان در تقابل با ایران و روسیه و خروج از انزوا در منطقه پس از شکست های پی درپی درمقابل جبهه مقاومت را از جمله هدفهای حمله آمریکا به سوریه عنوان کرد.
7213
*اهرم
بوشهر- ایرنا- امام جمعه اهرم گفت: راهپیمایی های جدید فلسطینیان و شهادت بیش از 32 تن از جوانان فلسطینی برای برملا کردن خیانت سران عرب است.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام عیسی راستگو افزود: به تازگی یکی از سران کشورعربستان ادعا کرده 'رژیم صهیونیستی حق دارد زمین داشته باشد و ما با صهیونیستها منافع مشترک داریم'.
وی اظهار کرد: این برای نخستین بار است که رژیم صهیونیستی درخاورمیانه به رسمیت شناخته می شود و این بیانگر خیانت سران عرب به ملت فلسطین است.
راستگو در بخش دیگری از سخنان خود گفت: توقف عملیات اجرایی سد خائیزموجب نگرانی کشاورزان منطقه تنگستان شده است.
وی ادامه داد: با توجه به پیگیری ها قول هایی مبنی بر پرداخت اعتباربرای ادامه این پروژه و تزریق اعتبارلازم داده شده تا عملیات احداث سد متوقف نشود.
وی گفت: از استاندار بوشهر درخواست می شود توجه ویژه ای به روند اجرای سد خائیز اهرم داشته باشند.
راستگوخواستارتغییر نام این سد از خائیز به زائرخضرخان اهرمی شد.
6047
*دیلم
گناوه-ایرنا- امام جمعه دیلم گفت: باتوجه به حادثه خیز بودن جاده دیلم - بهبهان دو بانده شدن این مسیر ضروری است.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سیدابوالحسن حسینی بوشهری در خطبه های نمازجمعه این هفته دیلم برضرورت توجه بیشتر مسئولان استان نسبت به برطرف کردن این نقطه حادثه خیز برای جلوگیری از وقوع حوادث ناگوار تاکید کرد.
وی با اشاره به دیدار جمعی از فرماندهان ارشد نیروهای مسلح با رهبر معظم انقلاب اظهار کرد: قدرت و توان نیروهای مسلح با وجود توطئه های دشمن روز به روز افزایش و بر اقتدار و عزت کشور افزوده می شود.
6047/6164**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال