طرح های برتر جشنواره جابر بن حیان در دشتی معرفی شدند

بوشهر- ایرنا- مدیر آموزش و پرورش دشتی استان بوشهر گفت: از مجموع 106 طرح پذیرفته و ارزیابی شده در مرحله شهرستانی جشنواره جابر بن حیان در این شهرستان 10 طرح منتخب به مرحله استانی معرفی شدند.

به گزارش ایرنا، احمد طیبیان مجرد در آیین اختتامیه این جشنواره افزود: در این جشنواره در بخش پروژه مدل مدارس، طرح تصفیه آب از دبستان شهید آستروتین و طرح جوجه های ناز من از دبستان نجفی مقام های برتر را کسب کردند.
وی اضافه کرد: در بخش پروژه طراحی و ساخت نیز طرح های سینمای کوچک و قطره های امید از دبستان شهید سروری مطلق مقام های برتر را بدست آوردند.
طبیبیان مجرد به طرح های بخش پروژه آزمایش اشاره کرد و افزود: در این بخش نیز طرح خمیر جادویی از دبستان قلم 1 و گل های شگفت انگیز از دبستان شاهد زینبیه به مقام های برتر دست یافتند.
وی گفت: در بخش پروژه جمع آوری نیز طرح سرگذشت دانه از دبستان آذین حایز مقام برتر شد.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتی اظهار داشت: در بخش پروژه نمایش علمی نیز طرح های پنکه خورشیدی از دبستان شهید کللی، بوی تند و پشه های شکمو هر 2 از دبستان قلم 1 مقام های برتر را بدست آوردند.
وی به اهداف برگزاری این جشنواره اشاره کرد و افزود: ایجاد کنجکاوی نسبت به پدیده های اطراف، تلاش برای یافتن روابط بین پدیده های مختلف، خلاقیت و پرسشگری، ارائه راه حل های آگاهانه و علاقمندی به کشف حوزه های ناشناخته توسط دانش آموزان را از هداف برگزاری این جشنواره عنوان کرد.
طیبیان مجرد یادآور شد: داوران امسال مرحله شهرستانی جشنواره جابر بن حیان شهرستان دشتی از شهرستان تنگستان بودند.
شهرستان دشتی با 86 هزار نفر جمعیت در 80 کیلومتری جنوب بوشهر وافع است.
7206/6043**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال