دوره ایران شناسی برای دانشجویان گرجستانی در بوشهر

بوشهر- ایرنا- معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه خلیج فارس بوشهر گفت: دوره ایران شناسی کوتاه مدت ویژه دانشجویان گرجستانی در بوشهر آغاز شد.

پرویز حاجیانی روز چهارشنبه درگفت و گو با ایرنا افزود: این دوره آموزشی به مدت 2 هفته در اجرای موافقت اصولی مرکز همکاری های علمی بین المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مبنی بر انتخاب دانشگاه خلیج فارس به عنوان مجری منتخب برگزاری دوره های بلندمدت و کوتاه مدت ایران شناسی و زبان و ادبیات فارسی برای دانشجویان گرجستانی و تفاهم نامه همکاری بین این دانشگاه و دانشگاههای گرجستان که در سفر اخیر رئیس دانشگاه خلیج فارس به این کشور مبادله شد، برگزار می شود.
وی بیان کرد: در این دوره ها دانشجویان گرجستانی با فرهنگ و ادب فارسی، تاریخ ایران، فرهنگ، میراث و آداب و رسوم ایرانیان و تاریخ و جغرافیای خلیج فارس و استان بوشهر از طریق برگزاری کلاس ها، کارگاه ها، شرکت در همایش ها و بازدید از میراث و هنر و نمادهای فرهنگی ایران آشنا می شوند.
حاجیانی ادامه داد: در این دوره 12 دانشجو به اتفاق استادان دانشگاه های گرجستان، ایلیا، تفلیس و کوتالیسی این کشور شرکت دارند.
وی یادآور شد: این دوره ها مقدمه ای برای همکاری های بیشتر علمی و فناوری، تبادل دانشجو و اجرای طرح ها و پایان نامه های مشترک بین دانشگاه خلیج فارس و دانشگاههای کشور گرجستان است.
7212/6043**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال