ورود گرد و خاک و باران پراکنده به استان بوشهر

بوشهر- ایرنا- مدیرکل هواشناسی استان بوشهر گفت: براساس نقشه های هواشناسی امروز (سه شنبه) و فردا برای این استان گرد و خاک و باران پراکنده پیش بینی شده است.

نادر شفیع خدایی در گفت و گو با ایرنا افزود: در مدت یاد شده با وزش باد شدید جنوب شرقی بویژه روی دریا و در سواحل استان خلیج‌فارس و سواحل استان مواج و متلاطم پیش بینی شده است.
وی بیان کرد: همچنین در این مدت بارش ‌پراکنده‌ باران در برخی ساعت ها دور از انتظار نخواهد بود.
شفیع خدایی ادامه داد: پیش بینی می شود از فردا از سمت شمال استان جهت باد بتدریج به سمت شمال غربی تغییر یافته و سرعت باد نیز کاهش یابد.
وی گفت: در 24 ساعت آینده آسمان استان بوشهر ابری همراه با وزش باد و گرد و خاک و در برخی نقاط گاهی همراه با بارش پراکنده باران پیش بینی شده است.
شفیع خدایی ادامه داد: در این مدت جهت وزش باد جنوب شرقی تا جنوب غربی با سرعت 20 تا 54 کیلومتر در ساعت پیش بینی شده که گاهی تا بیش از 70 کیلومتر در ساعت نیز می رسد.
وی افزود: از ظهر فردا در شمال و مرکز استان بتدریج شمال جهت وزش باد غربی با سرعت 16 تا 42 کیلومتر در ساعت خواهد بود.
شفیع خدایی یادآور شد: ارتفاع موج در سواحل شمالی و مرکزی استان 150 تا 300 سانتی متر و در سواحل جنوبی 90 تا 180 پیش بینی شده که گاهی تا 270 سانتی متر نیز می رسد.
وی افزود: از ظهر فردا در همه سواحل استان ارتفاع موج بتدریج 90 تا 150 سانتی متر است.
شفیع خدایی اضافه کرد: فردا زمان جزر اول دریا ساعت 02:37 بامداد، مد اول 20: 09، جزر دوم دریا 13:26 و مد دوم ساعت 19:42 خواهد بود.
7212/6043**
خبرنگار: عبدالصمد شهریاری** انتشار دهنده: خدانظر خواجه

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال