استان بوشهر تا 25 اسفند برای پذیرایی از گردشگران نوروزی آماده شود

گناوه-ایرنا- دبیر شورای ترافیک و رئیس کارگروه حمل و نقل جاده ای استان بوشهر گفت: شهرداری و سازمان راهداری و سایر ارگان ها باتوجه به شمار زیاد مسافران نوروزی تا 25 اسفندماه امسال آمادگی کامل سفرهای نوروزی را به این استان داشته باشند.

به گزارش ایرنا، اسماعیل پورغلام روز دوشنبه در جلسه شورای هماهنگی ترافیک گناوه افزود: شهرداری های شهرهای استان در مبحث ترافیک همکاری و تعامل داشته و اعتبار دراین زمینه اختصاص دهند.
وی گفت: روان سازی ترافیک در شهر گناوه که از شهرهای گردشگرپذیر درطول سال بویژه نوروز به عنوان اولویت قرار بگیرد.
پورغلام بیان کرد: ساماندهی پارکینگ ها و راه اندازی پارکبان توسط شهرداری گناوه کمک به کاهش و نظم در ترافیک و درآمدزایی می کند و مدنظر این مجموعه باشد.
جانشین فرماندهی پلیس راه استان بوشهر گفت: پلیس راه استان بوشهر در طرح نوروزی 96 توانست رتبه اول کشوری را ازجمله در زمینه کاهش تلفات فوتی جاده ای کسب کند.
سرگرد صادق مزارعی افزود: پلیس راه شهرستان گناوه نیز از مراکز مهم و فعال استان است که در این زمینه نقشی مهم داشته و با کاهش متوفیان ناشی تصادفات روبرو بوده است.
وی اظهار کرد: با همکاری فرمانداران شهرستان های استان و دستگاه های مرتبط 18 دستگاه خودرو گشت نامحسوس در طرح نوروزی در جاده ها فعال بود که نقشی مهم در زمیه کاهش تلفات جاده ای و تخلفات ایفا کرد.
وی از فرماندار گناوه خواست یک دستگاه خودرو برای دایرشدن گشت نامحسوس در اختیار پلیس راه گناوه قرار گیرد.
رئیس اداره عملیات و کنترل ترافیک پلیس راهور استان بوشهر گفت: شهرستان گناوه با نواقص و مشکلات ترافیکی روبرو است دراین ارتباط مصوبه هایی اتخاذ و هرچه زودتر اجرایی شود.
سرهنگ اسدالله حاجی زاده افزود: برای نصب تجهیزات الکترونیکی مبالغی به استانداری اختصاص و به شهرداری ها ابلاغ شده و اجرایی کردن آن لازم است.
وی گفت: خط کشی طولی و عرضی معابر، ساماندهی پارکینگ ها و جانمایی های جدید برای خودروها باتوجه به مدت نزدیک شدن نوروز در گناوه ضرورت دارد.
حاجی زاده اظهارکرد: باتوجه به ارایه درخواست 50 نیرو به پلیس راهور ناجا، گناوه در اولویت اختصاص نیرو در ایام نوروز قرار دارد.
وی گفت: ساختمان کنونی راهنمایی و رانندگی گناوه درتملک ناجا نیست و انتظار داریم فرمانداربرای احداث مکان جدید زمینی در اختیار قرار دهد.
شهر گناوه مرکز شهرستان گناوه از نقاط اصلی گردشگری استان بوشهر است.
6164/6043**
خبرنگار: نعمت الله بهروزی** انتشار دهنده: خدانظر خواجه

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال