طوفان درانتظار خلیج فارس و سواحل استان بوشهر

بوشهر-ایرنا-مدیرکل هواشناسی استان بوشهرگفت: باتوجه به افزایش ناپایداریهای جوی در روزهای آینده، نسبت به وزش طوفان بویژه در نقاط ساحلی و بر روی دریا و در پی آن تلاطم شدید خلیج فارس از عصر روز دوشنبه تا پایان روز چهارشنبه هشدار داده می شود.

نادر شفیع خدایی روز شنبه درگفت و گو با ایرنا افزود:پیش بینی می شود سرعت طوفان طی این مدت بویژه در روزهای سه شنبه و چهارشنبه هفته جاری به بیش از 70 کیلومتر در ساعت و ارتفاع موج به بیش از سه متر افزایش یابد.
وی بیان کرد: بر این اساس توصیه اکید می شود علاوه بر اجتناب از ترددهای دریایی ( بویژه تردد شناورهای کوچک و تفریحی) از اقامت در سواحل استان نیز خودداری شود.
شفیع خدایی ادامه داد: همچنین توصیه می شود جهت جلوگیری از ایجاد خسارت های احتمالی به مبلمان شهری ، تاسیسات ساحلی و زیر بنایی تمهیدات لازم اندیشیده شود.
وی افزود: همچنین باتوجه به وزش باد بسیار شدید و گرم جنوب شرقی و افزایش محسوس دما طی روزهای دوشنبه تا چهارشنبه و پس از آن وزش باد شمال غربی و کاهش دما طی روزهای پنج شنبه و جمعه، نسبت به ایجاد تنش دمایی در محصولات کشاورزی هشدار داده می شود که در این راستا نیاز است کشاورزان برای مراقبت از محصولات خود تدابیر لازم را لحاظ کنند.
شفیع خدایی گفت: همچنین با افزایش سرعت وزش باد جنوب شرقی، از روز دوشنبه بر روی دریا و سواحل استان دریا مواج و متلاطم می شود.
وی بیان کرد: دراین مدت آسمان استان بوشهر کمی تا نیمه ابری همراه با غبار محلی و در برخی نقاط وقوع پدیده مه پیش بینی شده است.
شفیع خدایی افزود: در این مدت جهت وزش باد شمال غربی تا جنوب غربی با سرعت هشت تا 28 کیلومتر در ساعت پیش بینی شده است.
وی ادامه داد: برای 24 ساعت آینده ارتفاع موج در سواحل استان 30 تا 90 سانتیمتر پیش بینی شده است.
مدیرکل هواشناسی استان بوشهر ادامه داد: در این مدت جزر اول دریا ساعت 01:03 دقیقه بامداد، مد اول 8:01 دقیقه، جزر دوم دریا ساعت 10:54 و مد دوم ساعت 17:35 دقیقه پیش بینی شده است.
7212/ 6045**خبرنگار: عبدالصمد شهریاری**انتشار دهنده:اکبر اقبال مجرد

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال